Kosmetyki Green People

Green People to aktualnie jeden z największych i najbardziej znanych producentów kosmetyków naturalnych i organicznych w Wielkiej Brytanii. Co sprawia, że ta marka jest tak często wybierana nie tylko tam, ale również w wielu innych krajach, także w Polsce?

green_people_mini

Filozofia Green People jest prosta – brak SLS, brak substancji chemicznych, brak parabenów. Jej założycielka, Charlotte Vøhtz uważa, że tak duża ilość substancji chemicznych, która kryje się w żywności, środkach czystości czy kosmetykach ma wyjątkowo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Skąd ta pewność? Cała historia zaczęła się, gdy jej dwuletnia córeczka zaczęła cierpieć na egzemę skórną oraz alergię. Leczenie nie przynosiło dużych efektów, a Charlotte, mająca wykształcenie medyczne oraz spore doświadczenie w przemyśle farmaceutycznym doszła do wniosku, że powodem chorób dziewczynki są właśnie substancje chemiczne zawarte w produktach, których używała do jej pielęgnacji. Jej spostrzeżenie okazało się być strzałem w dziesiątkę – dolegliwości ustały po zaprzestaniu używania tradycyjnych kosmetyków. Z początku używała produktów ze sklepu zielarskiego, jednak po pewnym czasie wpadła na śmiały pomysł założenia własnej firmy, która miała produkować kosmetyki bez chemii, za to z dużą ilością wyciągów roślinnych i olejków eterycznych. Po intensywnej pracy nad składami kosmetyków, pierwsze produkty firmy Green People trafiły do sklepów w 1997 r.

Dzisiaj kosmetyki Green People są powszechnie znane ze swojego skutecznego i przede wszystkim delikatnego działania. Ich jakość potwierdzona jest certyfikatami Soil Association, EcoCert , Organic Food Association. Kosmetyki nigdy nie były testowane na zwierzętach. Te z nich, które są odpowiednie dla wegan, posiadają na swoim opakowaniu oznaczenie przyznawane przez Vegan Society.

W ich składzie nie znajdziemy:
parabenów
lanoliny
alkoholu etylowego
produktów na bazie ropy naftowej
sztucznych zapachów i barwników
SLS oraz ftalanów

Green People ma w swoim dorobku kilka linii kosmetyków:

Organic Babies i Organic Children, którym została przyznana nagroda TIPS – niezależnego brytyjskiego stowarzyszenia, którego członkowie testują produkty na własnych pociechach

Oy! Organic Young, czyli kosmetyki dla osób borykających się z trądzikiem.

Organic Homme, czyli naturalne kosmetyki dla mężczyzn.

Sensitive, czyli produkty przeznaczone do pielęgnacji wyjątkowo wrażliwej skóry.

Kosmetyki Green People dostępne w naszym sklepie w zakładce Green People.

[ps_product_list id_product=140 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=143 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=136 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz