Co to jest Soil Association?

 

Soil Association - organic standard - certyfikacja kosmetyków naturalmych

Na czym polega Soil Association Certification?

Jest to angielska organizacja non-profit, która zajmuje się sprawdzaniem i nadawaniem certyfikatu organiczności gospodarstwom i biznesom, które spełniają wymagane standardy.

Wszystkie produkty sprzedawane jako organiczne muszą przestrzegać surowych reguł unijnych i międzynarodowych. To właśnie one zapewniają klientów, że pochodzenie kupowanych przez nich prawdziwie organicznych produktów może zostać sprawdzone, aż do źródła, czyli etapu wytworzenia.

Organizacja sprawdza i odwiedza każdego z certyfikowanych producentów raz na rok i czasami zaskakuje niezapowiedzianymi kontrolami.

Założona w 1973 roku nadała certyfikaty ponad 4,500 firmom z całego świata. Doświadczenie, wiedza i specjalizacja w każdym aspekcie sektora organicznego oznacza, że symbol Soil Association jest najbardziej rozpoznawanym znakiem w Wielkiej Brytanii.

Co oznacza widoczny znak na produkcie?

  • farma, gospodarstwo lub linia produkcyjna producenta jest corocznie odwiedzana przez Soil Association lub inną instytucję certyfikującą. Kontrola obejmuje audyt składników organicznych wraz ze sprawdzeniem metod produkcji,
  • metki i receptury zostały zaakceptowane
  • jeśli używane są składniki nieorganiczne, to oznacza, że nie istnieją ich odpowiedniki w wersji organicznej
  • produkty nie posiadają składników genetycznie modyfikowanych, a składniki nieorganiczne mogą zostać użyte tylko i wyłącznie wtedy, kiedy producent potwierdzi, że nie są genetycznie modyfikowane
  • produkty przetwarzane są zgodnie z zasadami ekologii

 

By mieć pewność, że kosmetyk jest kosmetykiem w pełni organicznym poszukuj symboli Soil Association lub Cosmos na opakowaniach.

Dodaj komentarz