Dobry peeling do skóry głowy, czy warto?

Większość z nas już odczuła na własnej skórze, że złuszczanie jest kluczem do sukcesu w uzyskaniu nieskazitelnej cery, ale jeszcze nie każda z nas wie, że złuszczanie skóry głowy może być źródłem piękna i zdrowia włosów. To, co niewidoczne dla oka (czyli skalp) najłatwiej opuszcza się w pielęgnacji – zupełnie niesłusznie. Stosowanie peelingu do skóry głowy przynosi efekty w postaci pięknych włosów, które lśnią, nie łamią się ani nie kruszą.

Peeling do skóry głowy Biolaven
Peeling do skóry głowy Biolaven

Zdrowie skóry głowy po prostu odbija się w naszych włosach – systematyczne złuszczanie sprawi, że będą gęstsze, bardziej lśniące, rzadziej przetłuszczające się. Z kolei zaczopowane cebulki włosowe prowadzą do męczącego swędzenia, łuszczenia się skóry oraz smętnych, matowych włosów.

Nakładamy maski, oleje (więcej o olejach do skóry głowy znajdziecie w tym wpisie), odżywki, wcieramy wcierki i dobieramy odpowiednie szampony zapominając o niepozornym złuszczaniu skóry głowy. Jednak wystarczy przeczytać kilka wpisów na blogach trychologów albo klinik zajmujących się pielęgnacją włosów, a wniosek nasuwa się sam – złuszczanie skalpu jest niezmiernie ważne. Zdrowy skalp zrodzi zdrowe włosy.

Na czym polega złuszczanie skóry głowy?

To z cebulek włosowych wyrastają włosy dlatego złuszczanie skóry głowy jest niezbędne. Eksfoliacja to nic innego jak pozbycie się martwych komórek skóry i ich pozostałości za pomocą czynników chemicznych lub mechanicznych. Złuszczone komórki robią miejsce włosom rosnącym z cebulek. Trychologowie są zgodni – to niezbędna do uzyskania zdrowych włosów czynność. Usuwa nawarstwiające się martwe komórki skóry i pozwala naszemu naturalnemu sebum dbać o doskonałą kondycję włosów. Bo to właśnie nasze naturalne sebum odpowiedzialne jest za zachowanie równowagi i zapobieganie suchości skalpu. I z drugiej strony, nadprodukcja sebum dokarmia gatunek drożdży wywołujący łupież (Malassezia). Złuszczanie jest więc bardzo ważne.

Zalety peelingów do skóry głowy

  1. Usuwa złogi i nagromadzenie skóry, które zaklejają mieszki włosowe i sprawiają, że zablokowany włos nie ma jak urosnąć zdrowo. Nic nie usuwa pozostałości po lakierach, żelach i piankach tak skutecznie jak peeling.
  2. Stymuluje wzrost włosów – systematyczne stosowanie peelingu tworzy przyjazne środowisko włosom do rośnięcia, usuwając martwe komórki skóry zmniejszamy ilość enzymów sprzyjających nadmiernemu złuszczaniu się skóry głowy i nadmiernemu odbudowywaniu skóry. Złuszczanie ukazuje nowe świeże i zdrowe komórki skóry.
  3. Poprawia lśnienie włosów – peelingi pomagają usuwać pozostałości po zbyt twardej wodzie na włosach i nagromadzonych środkach do stylizacji. Zdrowszy włos wyrastający z nowego, zdrowego mieszka włosowego wygląda na bardziej lśniący.
  4. Zmniejsza suchość skóry głowy i chroni przed łupieżem – białe paprochy na włosach nie zawsze są łupieżem, czasami są oznaką suchego skalpu, który jest podrażniony. Złuszczenie pozwala naturalnemu sebum odżywić zarówno włosy, jak i skórę, chroni zarówno przed łupieżem jak i nadmierną suchością skóry.
  5. Sam masaż zwiększa dopływ krwi do cebulek włosowych, a tym samym dostarcza im witamin, minerałów, niezbędnych dla nich składników odżywczych oraz poprawia ich wchłanianie.

Jak często złuszczać skalp

Według Kosmetologia Naturalne czas od powstania nowej komórki skóry do jej złuszczenia to około 28 dni, dlatego sugeruje ona, żeby peeling wykonywać 1-2 razy w miesiącu i obserwować reakcje swojej skóry. Można taki zabieg wykonać częściej jeżeli skóra głowy dobrze się po nim czuje. Ja złuszczam skalp około raz na tydzień, może dziesięć dni. Delikatne, naturalne kosmetyki nie będą niszczyć włosów, zadbają również o skórę.

Jak złuszczać skalp?

Gotowe do działania? Lepiej działać bardzo ostrożnie i nie przesadzać z siłą podczas złuszczania – niech dłoń masuje głowę, a nie intensywnie zdziera naskórek; w taki sposób unikniesz podrażnienia. Jeżeli masz łuszczycę lub egzemę skóry głowy – lepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Złuszczanie krok po kroku:

  1. Nanieś kosmetyk bezpośrednio na skórę głowy omijając trzon włosa.
  2. Okrężnymi ruchami masuj opuszkami palców skórę, by wspomóc usuwanie martwych komórek skóry.
  3. Spłucz obficie wodą.

Unikaj drapania paznokciami po głowie – nie podrap się.

Peelingi enzymatyczne czy mechaniczne

Złuszczanie chemiczne polega na zastosowaniu kwasu, który pomaga usunąć martwe komórki za pomocą niskiego pH. Inne peelingi złuszczają za pomocą fizycznego czynnika takiego jak sól, cukier, drobinki.

Peeling do skóry głowy Biolaven to złuszczanie za pomocą drobinek z pestek winogron oraz cukru i ksylitolu. Składniki te pozwalają oczyścić skórę głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, zmniejszyć swędzenie i nadmierną produkcję łojotoku. Rezultatem jest zmniejszona ilość łupieżu i podrażnień.

Vianek łagodzący peeling do skóry głowy – połączenie kryształków cukru oraz kwasu salicylowego poprawia ukrwienie, dotlenia skórę, stymuluje wzrost włosów, reguluje procesy rogowacenia. Włosy rosną zdrowsze, ładniejsze i bardziej lśniące.

Szampon peelingujący Mint it Up to połączenie złuszczania mechanicznego ze złuszczaniem enzymatycznym. Złuszcza za pomocą drobinek pestek moreli, ale oprócz nich w składzie znajduje się enzym Bacillus ferment, który jest skutecznym ale niepodrażniającym eksfoliantem. Połączenie to sprawia, że szampon mocno oczyszcza zarówno włosy, jak i usuwa martwe komórki skóry, „torując” drogę dla substancji odżywiających cebulki włosowe.

Szampon enzymatyczny Wake it Up złuszcza za pomocą zawartego w nim mocznika w wyższym stężeniu oraz enzymu Bacillus ferment bez obniżania pH ma zdolność do przenikania przez warstwę sebum i wnikania porów skóry. Poprawia też florę bakteryjną skóry głowy, wzmacnia jej odporność pozostawiając nawilżoną i odżywioną. Szampon lubi

Kwas migdałowy 10% – ten sposób podejrzałam u Kosmetologia Naturalnie i to on przypadł mi do gustu. Kwas migdałowy jest na tyle delikatny, by nie wywoływać pieczenia ani zaczerwienienia, a zadowalająco skuteczny i daje przyjemne uczucie niepodrażnionej świeżej głowy. Po kilku minutach od naniesienia na skórę głowy kwas należy spłukać obficie wodą.

[ts_one_fourth][ps_product_list id_product=5973 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=3943 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=3386 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth]
[ts_one_fourth] [ps_product_list id_product=3946 tpl=product-list-blog.tpl] [/ts_one_fourth]

2 Responses

Dodaj komentarz