Jaki olej dobrać do włosów?

Wszystkie chcemy mieć włosy lśniące, zdrowe włosy bez nadmiernego nadwyrężania domowego budżetu. Poszukujemy specjalistycznych produktów, przeczesujemy drogerie w poszukiwaniu idealnych kosmetyków.  Tymczasem już od tysiącleci kobiety stosują skuteczną metodę DIY – naturalne oleje. Wiele kobiet słyszało już o zaletach popularnych olejów do włosów jak arganowy, kokosowy czy makadamia, ale istnieje wiele innych ich rodzajów, które zapewniają lśnienie, połysk i sprzyjają wzrostowi włosów. Więc niezależnie od tego czy masz włosy cienkie czy wyjątkowo grube, Matka Natura ma kilka bogatych olejów dla Twojego typu włosów.

Jak stosować oleje?

Oleje są świetną metodą na odżywienie i nawilżenie włosów. To też doskonały sposób na dostarczenie im witamin i minerałów, których potrzebują. Masz podrażnioną skórę głowy? Olejki są doskonałym rozwiązaniem. Wysoka zawartość tłuszczy wnika w skórę i łagodzi podrażnienie, pomaga pozbyć się suchości. Raz lub dwa razy dziennie wmasuj olejek opuszkami palców w skórę głowy, zwłaszcza w obszar o największym podrażnieniu. Następnie za pomocą szczotki rozprowadź olej od nasady aż po same końce włosów. Po 1-2 godzinach zmyj olej szamponem i użyj odżywki.

Jeśli masz więcej czasu możesz spróbować kuracji olejem na ciepło. Delikatnie podgrzej olej i pokryj nim włosy. Następnie na włosy nałóż ciepły, wilgotny ręcznik i pozostaw na 30 minut. Szczególnie zniszczone włosy mogą potrzebować całonocnej terapii. Włosy pozostaw zawinięte w turban, by uniknąć zabrudzenia poduszki.

Jaki olej dobrać?

Rzadkie włosy

Olej z pestek granatu

Olej ten ma wysokie stężenie kwasy punicynowego, który ożywia matowe włosy i poprawia ich elastyczność. Olej z pestek granatu można zmieszać z oliwą z oliwek, by poprawić jego teksturę, jest gęsty i zawiesisty.

Włosy cienkie

Olej rozmarynowy

Olejek rozmarynowy warto mieszać z innymi olejami, ponieważ poprawia sprawność cebulek i stymuluje wzrost włosów. Ma wysoką zawartość żelaza, wapnia i witaminy B. Działa jako środek odmładzający, poprawia kolor włosów, zwiększa lśnienie, sprawia, że włosy zyskują na objętości, rzadziej wypadają.

Kręcone włosy

Olej ze słodkich migdałów

Podobnie jak większość olejów pochodzących z orzechów ma wysoką zawartość witaminy A, B i E. Działa naprawczo na rozdwojone koncówki, poprawia cyrkulację krwi w skórze głowy, nadaje włosom lśnienie i blask, stają się one mniej matowe. Dodatkowo kwasy tłuszczowe chronią przed promieniami UV odbijając je od powierzchni włosa.

Włosy grube

Olej awokado

Olej awokado jest idealny dla włosów ponieważ ma wysoką zawartość protein i aminokwasów. Ma wysoki poziom witaminy A, D i E. Proteiny wnikają w szczeliny w łusce włosa, tak że każde pasmo jest mocniejsze i lepiej chronione przed kruszeniem się. Olej jest gęsty i zawiesisty, dlatego lepiej sprawdza się na włosach grubych.

Gęste włosy

Oliwa z oliwek

Wydaje Ci się, że włosy potrzebują głęboko odżywczego leczenia? Oliwa zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które usuwają przesuszenie oraz antyoksydanty i kwasy omega, które poprawiają elastyczność oraz odbudowują siłę i lśnienie. Oliwa z oliwek jest ciężka i dobrze sprawdza się na grubszych i gęstszych włosach.

Wszystkie rodzaje włosów

Które oleje sprawdzą się idealnie do wszystkich rodzajów włosów? Olej ryżowy i konopny. Olej ryżowy zawiera witaminę E i tworzy twardą powłokę dookoła łuski włosa, więc zapobiega ich niszczeniu, zmniejsza łamliwość, likwiduje kruchość. Jest niewyczuwalny i nie obciąża żadnego rodzaju włosów. Olej konopny ma sporo aminokwasów, kwasów omega-3, protein i minerałów, które sprawiają, że włosy są mocniejsze i zdrowsze.

2 odpowiedzi

  1. Bardzo zaintrygował mnie temat podgrzania oleju do włosów . Jak niby je podgrzać ? W domu w garnku ? Przecież po to kupujemy oleje tłoczone na zimno zeby miały wszystkie właściwości . Większość olei nie jest termoaktywna . Jeśli je podgrzewamy tracą właściwości. Awokado jest termoaktywny ale słodkie migdały to emolient , aż grzech go „rafinowac” w domu i to na ciepło. Wystarczy nałożyć czepek i tez uzyskany efekt lekkiego otwarcia łuski włosa .

Dodaj komentarz