Dlaczego balsamy Figs & Rouge nie zawierają parafiny?

To czysta natura, żadnych substancji ropopochodnych! Figs & Rouge wierzy w zalety organicznych składników roślinnych i ich zbawienny wpływ na skórę, dlatego to właśnie one są obecne w ich balsamach do ust. Zupełnie inaczej niż w przypadku większości pomadek ochronnych dostępnych na rynku, które zawierają parafinę.

Największą wadą substancji ropopochodnych, w tym parafiny, jest to, że nie wchłania się ona w skórę i nie może jej nawilżyć. W przeciwieństwie do tego, tworzy nieoddychającą barierę blokującą dostęp powietrza do skóry. Skutkiem jej działania jest narażenie skóry na trądzik i zatkane pory.

Produkty Figs & Rouge zawierają woski pszczele, masło shea i olejki eteryczne, które są o wiele korzystniejsze dla dobrej pielęgnacji cery – by utrzymać usta i skórę w doskonałej kondycji!

Jeśli więc masz dość tłustych, kleistych balsamów, które nie wnikają w skórę, zmień je na efektywne nawilżanie przy pomocy Figs & Rouge, które doskonale nawilżają wszystkie warstwy skóry. Oprócz substancji nawilżających znajdziesz w nich substancje przeciwzapalne, antybakteryjne i niepodrażniające.

Dodaj komentarz