Rytuał hammam

Marokańskie i tureckie łaźnie to miejsca o pięknej architekturze i niezwykłym klimacie. Miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o troskach i kłopotach. Łaźnie niegdyś obecne w starożytnym Rzymie teraz pojawiają się w Maroku i Turcji. Na szczęście można namiastkę rytuału hammam stworzyć w swoim domu.

Ceremoniał ten mający na celu dokładne oczyszczenie ciała i pielęgnację skóry ma kilka etapów, których kolejność jest istotna. Etapy kolejno wprowadzają w stan relaksu i przygotowują skórę do dokładnej pielęgnacji.

Etap 1

Przygotowanie skóry do etapu pielęgnacji jest niezwykle ważne. Możesz skorzystać z sauny albo wziąć ciepły prysznic lub kąpiel. Temperatura sprawi, że pory skóry otworzą się, skóra stanie się miękka i gotowa do oczyszczania.

Etap 2

Do tego etapu niezbędne jest czarne mydło Savon Noir – które należy nałożyć na skórę całego ciała i pozostawić na około 5-10 minut. Warstwę czarnego mydła należy zmyć. Następnie masuj ciało rękawicą Kessa, wykonując koliste ruchy. Postaraj się dobrze masować te części ciała, na których skóra jest grubsza – łokcie, pięty i kolana oraz miejsce dotknięte cellulitem. Po masażu jeszcze raz dokładnie spłucz ciało.

Etap 3

Odżywienie skóry jest niezwykle ważne – marokańska glinka rhassoul albo dowolna maseczka będzie idealnym uzupełnieniem rytuału. Maseczkę rozmieszaną z wodą nałóż na skórę twarzy i całego ciała. Do maseczki możesz dodać kilka kropel olejku arganowego – zwiększysz wtedy działanie odżywcze mieszanki. Pozostaw maseczkę na kilka minut, po czym spłucz.

Etap 4

W wilgotną skórę wmasuj olejek arganowy aż do całkowitego wchłonięcia – poprawi on nawilżenie, gładkość skóry, zmniejszy blizny i rozstępy – wzmocni włosy i paznokcie.

[ps_product_list id_product=451 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=454 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=305 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=302 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz