Próbowałaś już wszystkiego? Poradź się Marii Treben

Są takie dolegliwości, które mimo licznych prób pozbycia się ich, nie dają nam spokoju. Irytujące zmiany skórne, na które nie pomagają nawet najlepsze antybiotyki, stany zapalne, choroby układu oddechowego, które ciągną się za nami przez całą zimę…. Z pomocą przychodzi po raz kolejny matka Natura. A raczej Maria Treben i jej kompozycja ziół, lecząca praktycznie wszystko.

Fresh herbs hanging on a rope
Pixabay

Maria Treben była austriacką zielarką, która zasłynęła właśnie z przepisu na cudowną mieszankę. W jej skład wchodzi piołun, arcydzięgiel, manna, senes, rabarbar, teriak, kurkuma, kamfora, dziewięćsił, mirra i szafran. Po zalaniu półtora litra 38%-40% alkoholu należy odstawić ją na 2 tygodnie, po czym miksturę przecedzić i przechowywać w ciemnym miejscu. Polecana jest w postaci nalewki do picia oraz okładów.

Co ciekawe, ta nalewka nie bez powodu nazywana jest „cudowną”. Według zielarki, kompozycja leczy:

  • skurcze żołądka, wzdęcia, zaparcia i kolkę oraz problemy trawienne
  • skutki przemęczenia, wyczerpania, pomaga także poprawić funkcje mózgu i wzmocnić pamięć
  • wszelkie problemy związane ze wzrokiem i oczami (podobno można nawet dzięki niej pozbyć się pierwszych objawów jaskry)
  • krosty, strupki, wysypki, pęcherze, odmrożenia, oparzenia, blizny oraz obrzęki
  • infekcje wirusowe typu różyczka, biegunka, odra, ospa, grypa itd.
  • bóle macicy, ułatwia również przebieg porodu
  • choroby układu moczowego, nerki, hemoroidy
  • bezsenność, migreny, stany depresyjne

Niektórzy nawet sugerują, że może wpłynąć na guzy rakowe, a także uleczyć padaczkę, ponieważ wzmacnia układ nerwowy, dżumę i inne choroby zakaźne  (oczyszcza krew). Nalewkę można przyjmować również profilaktycznie – codziennie po łyżeczce rano i wieczorem.

Mimo wszystko najważniejszą rzeczą, jaką trzeba wiedzieć o tych ziołach jest fakt, że po przyrządzeniu nalewki należy ją rozcieńczyć w momencie przyjmowania doustnego, natomiast nalewka stosowana jako okład (kilka kropli na gazie lub waciku) powinna być aplikowana na natłuszczoną skórę (np.: delikatnym olejkiem lub masłem). W przeciwnym wypadku możemy się nabawić poważnych podrażnień skórnych lub problemów żołądkowych. Przed użyciem warto wykonać próbę alergiczną, by wyeliminować skutki uboczne mieszanki.

Dodaj komentarz