Postanowienia kosmetyczne

Jeśli chcesz cieszyć się jaśniejszą, bardziej promienną i rozświetloną cerą przeczytaj tych kilka wskazówek! W końcu Nowy Rok, Nowa Ty! 

Prawda jest taka, że nie trzeba wydawać milionów monet na nowe produkty czy przebijać się przez skomplikowaną rutynę pielęgnacyjną, by wyraźnie poprawić stan cery. Jednak wprowadzenie kilku zmian do pielęgnacyjnego rytuału i kilka dobrych postanowień może zrobić kolosalną różnicę. Oto nasze postanowienia na 2019 rok.

Postanowienie numer 1: Nie wyciskaj

Wbrew temu co napisałyśmy tutaj lepiej nie wyciskaj pryszczy. Może to i satysfakcjonujące, ale nie zawsze skutkuje gładką i czystą cerą. Bardzo często tak naprawdę efektem jest podrażnienie, rozprzestrzenia bakterii i przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. Trzeba odrobiny samozaparcia, by wytrwać w tym postanowieniu, ale nie jest to zadanie nie do wykonania. Postaraj się nie przyglądać cerze przez lusterko powiększające i zawsze nakładaj punktowo krem hamujący rozwój pryszcza, a dotykanie go nie będzie Cię kusić.

Postanowienie numer 2: Używaj kremu przeciwsłonecznego

Brzmi jak wyświechtany banał, ale ochrona przed promieniami UV przyniesie wiele korzyści na dłuższą metę. Po pierwsze, zmniejsza ryzyko raka skóry, zapobiega pojawianiu się przebarwień i zmarszczek. Szybko zorientujesz się, że cera jest gładsza i ma bardziej wyrównany koloryt. Czy naprawdę konieczne jest nakładanie kremu z filtrem, kiedy nie jest gorąco na dworze, ani nawet nie zbyt słonecznie? Może promienie nie działają tak intensywnie, ale każda ekspozycja na słońce (nawet przez okno) może powodować zniszczenia skóry. Więc jeżeli nie znalazłaś jeszcze doskonałego kremu z filtrem, niech to będzie zadanie na ten rok. 

Postanowienie numer 3: Zmyj makijaż

Jeżeli chcesz cieszyć się czystą cerą musisz zmyć swój makijaż każdego dnia, nawet jak jesteś zmęczona. Jeżeli zapominasz czasami o zmyciu makijażu to połóż obok łóżka chusteczki oczyszczające i zmywaj go leżąc. Najważniejsze, by wbić się w rutynę. To dobry start i początek do stosowania metody podwójnego oczyszczania, która najlepiej sprawdza się w oczyszczaniu cery. Najpierw używa się olejku do oczyszczania rozpuszczającego sebum,  zanieczyszczenia i filtr SPF, później żelu do oczyszczania na bazie wody, który usuwa pot i brud. 

Postanowienie numer 4: Złuszczaj skórę regularnie

Jeżeli chciałabyś uzyskać gładką cerę o równomiernym kolorycie złuszczanie jest kluczowe. Zarówno peelingi mechaniczne, jak i enzymatyczne oczyszczają pory skóry, usuwają martwe komórki naskórka, zapobiegając pojawianiu się wyprysków i zaskórników. Sprawiają, że cera jest rozświetlona, rozjaśniona. Kremy i substancje aktywne wnikają lepiej w skórę oczyszczoną, złuszczaną regularnie. 

Nie złuszczaj jej jednak nadmiernie. Najlepiej złuszczać od 1 do 3 razy na tydzień, zacznij od mniejszej częstotliwości, później ją zwiększaj. Jeżeli cera staje się podrażniona, zmniejsz częstotliwość. 

Postanowienie numer 5: Poznaj swoją cerę

Banał? A jednak często zapominamy, że jeśli coś działa i przynosi korzystne efekty u twojej mamy, przyjaciółki czy u kogoś na Instagramie niekoniecznie musi być idealne dla Ciebie. Warto poznać rodzaj swojej cery, jej bolączki i potrzeby oraz reakcje na różne składniki i pamiętać o nich za podczas zakupów. 

A jakie są Twoje postanowienia?

kwas hialuronowy 5%

[ts_row] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=5112 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=4817 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=5079 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth] [ts_one_fourth][ps_product_list id_product=4256 tpl=product-list-blog.tpl][/ts_one_fourth][/ts_row]

Dodaj komentarz