Jak dbać o usta?

Masz problem z suchymi i wiecznie spierzchniętymi ustami? W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów na to, aby zawsze były miękkie, gładkie i wyglądały po prostu świetnie. Odpowiednia pielęgnacja skóry ust przynosi efekty.

Pixabay

Usta to jedna z najbardziej delikatnych części naszego ciała – cienki, pozbawiony gruczołów łojowych naskórek często ulega przesuszeniu, w wyniku którego zaczyna się nieestetycznie łuszczyć. Powinniśmy dbać o nie szczególnie wtedy, gdy pogoda nie jest dla nich zbyt łaskawa – mocne słońce czy mroźny wiatr i niska temperatura to z pewnością nie są ich sprzymierzeńcy.

Oto zasady, których zawsze powinniśmy przestrzegać:

Po pierwsze – ochrona przed słońcem

Często zapominamy o tym, że promieniowanie UV ma szkodliwy wpływ również na skórę naszych ust. To właśnie dlatego po całodziennym przebywaniu słońcu czujemy, że są one suche i ściągnięte. Wbrew pozorom również zimą powinniśmy stosować produkty zawierające filtry UV, szczególnie jeżeli lubimy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Po drugie – ochrona przed wiatrem

Najgorsze, co możemy zafundować naszym ustom to oblizywanie ich na wietrze. Pamiętajmy o tym, by zawsze przed wyjściem nakładać na nie ochronny balsam , a przede wszystkim pozbądźmy się złych nawyków.

Po trzecie – regularny peeling

Złuszczanie naskórka sprawi, że nawet najbardziej przesuszone usta staną się miękkie i gładkie. Oto kilka domowych sposobów na wykonanie takiego peelingu:
cukier – niewielką ilość cukru należy nałożyć na zwilżone usta i następnie delikatnie wmasować. Ważne jest, aby cukier nie zawierał dużych, ostrych kawałków, które niepotrzebnie podrażnią naskórek:
skrystalizowany miód – nie tylko złuszczy, ale i nawilży usta, jednocześnie lecząc i zmniejszając podrażnienia:
miękka szczoteczka – delikatny masaż złuszczy naskórek oraz pobudzi krążenie, dzięki czemu nasze usta nabiorą intensywniejszej barwy oraz będę pełniejsze.

Po czwarte – mocne nawilżanie

Po wykonaniu peelingu warto zastosować nawilżający balsam, który zregeneruje i odżywi skórę, np. balsamy Figs&Rouge, zawierające olejki eteryczne, witaminy i naturalne przeciwutleniacze. Jeśli lubisz błyszczyki, z pewnością powinnaś wypróbować np. błyszczyk Coco Rose, który nie tylko dba o nasze usta, ale również nada ustom delikatnego koloru oraz zapewni im piękny blask 🙂

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz