Pielęgnacja skóry pod oczami

Jak dbać o skórę pod oczami? Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna, a ponadto pozbawiona gruczołów łojowych, co czyni ją jednym z najbardziej delikatnych obszarów naszego ciała. Aby była zawsze nawilżona i odżywiona musimy zadbać o nią w szczególny sposób.

shutterstock_80602333

Jakim problemom musimy stawić czoła?

Nadmierne przesuszenie

To miejsce nie jest chronione przez naturalny „krem” wytwarzany przez nasze ciało, czyli sebum. Musimy więc pamiętać, aby zafundować naszej skórze dużą dawkę nawilżenia. Stosowanie zwykłego kremu do twarzy może okazać się niewystarczające, ponieważ nie zawsze zawiera on odpowiednio dużo składników nawilżających. Skóra na twarzy jest grubsza, a przez to mniej wrażliwa, dlatego krem, który z powodzeniem stosujemy na twarz, może nam zwyczajnie podrażnić skórę pod oczami.

Kurze łapki

Nie jesteśmy w stanie ich całkowicie usunąć, ponieważ są to zmarszczki powstające w kącikach oczu na skutek nie tylko niewinnego uśmiechu :), ale również częstych kąpieli słonecznych czy korzystania z solarium.  Ich pogłębienie często jest następstwem przesuszenia skóry, dlatego tak ważne jest codzienne używanie odpowiedniego kremu. Należy po niego sięgnąć już po 25 roku życia, ponieważ wtedy skóra zaczyna się starzeć i stopniowo tracić na gęstości i jędrności. Pamiętajmy również o noszeniu okularów przeciwsłonecznych, ponieważ ciągłe mrużenie oczu przyczynia się do powiększenia zmarszczek.

Opuchnięte okolice oczu

Niewystarczająca ilość snu oraz zatrzymanie limfy spowodowane najczęściej małą ilością ruchu czy spożywaniem dużej ilości soli i ostrych przypraw wzmaga tę dolegliwość. Jeżeli pomimo zmiany sposobu żywienia i stylu życia opuchnięte oczy są źródłem naszego niepokoju, należy udać się do lekarza, ponieważ mogą świadczyć o problemach z układem moczowym.

Jak sobie z nimi radzić?

Najszybszym sposobem na pozbycie się ich jest zimny kompres z czarnej herbaty. Zwykłe waciki kosmetyczne moczymy w mocnym naparze, a następnie wkładamy do zamrażarki na kilka minut, a następnie nakładamy je na powieki. Jeżeli dodatkowo mamy problem z pękającymi naczynkami, napar powinien być letni, ponieważ niska temperatura niepotrzebnie je osłabi. Polecane jest również stosowanie kompresów z naparu ze świetlika.

Zasinienia

Powodowane są głównie przez brak snu  i zmęczenie, ale również przez przebytą niedawno chorobę czy nawet dziedziczne skłonności. Aby je zmniejszyć należy stosować kremy mające delikatne właściwości rozjaśniające, np. krem pod oczy zmniejszający cienie  zawierający rozjaśniający wyciąg z gryki czy Just Eyes Cream, w którego skład wchodzi arnika.

Jaki powinien być idealny krem?

Przede wszystkim nie może zawierać alkoholu, który wysusza i podrażnia skórę oraz innych drażniących substancji. Powinien zawierać składniki mocno nawilżające jak np. algi, wyciąg z prawoślazu, aloesu czy masło shea.

Zioła, które zadziałają pozytywnie na skórę pod oczami to również bławatek i rumianek mające właściwości łagodzące i zmniejszające podrażnienia, wszechlek, tymianek i budleja Dawida przeciwdziałające pierwszym oznakom starzenia. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6  zapobiegną nadmiernej utracie wody przez skórę.

Należy pamiętać o tym, aby krem pod oczy nakładać w sposób bardzo delikatny, ponieważ mocne naciąganie skóry dodatkowo ją osłabia. Najlepiej nałożyć go punktowo, następnie delikatnie wklepać.

Warto zapoznać się z cała ofertą kremów pod oczy.

[ps_product_list id_product=104 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=42 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=289 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz