Organix Cosmetix – seria do cery z przebarwieniami

Masz problem z przebarwieniami skóry? A może szukasz kosmetyku, który pomoże Ci wyrównać koloryt skóry i zapewnić jej młody i zdrowy wygląd?

Pixabay

Nie od dziś wiadomo, że rozświetlona i stonowana skóra to podstawa młodego wyglądu. Zdrowo wyglądająca skóra sprawi, że poczujemy się piękniejsi i bardziej pewni siebie. Niestety, często pojawiają się na niej przebarwienia, które tworzą się, gdy w skórze dochodzi do nadprodukcji melaniny, czyli substancji barwnikowej zawartej w komórkach barwnikowych zwanych melanocytami. Co sprzyja ich powstawaniu? Przede wszystkim słońce, dlatego tak często pojawiają się na naszej skórze szczególnie po lecie. Czynniki zwiększające ryzyko powstawania przebarwień to także: ciąża, choroby wątroby, niedoczynność tarczycy, działanie substancji fototoksycznych lub fotoalergizujących znajdujących się w lekach lub kosmetykach, a także zaburzenia hormonalne i okres menopauzy, dlatego problem ten nasila się szczególnie u kobiet powyżej 40. roku życia.

Firma Organix Cosmetix wychodzi naprzeciw naszym problemom z linią kosmetyków dedykowanych skórze z przebarwieniami, zawierających w sobie substancje o właściwościach rozjaśniających oraz zapobiegających hiperpigmentacji. Skuteczność tych produktów jest wysoka głównie dzięki zastosowaniu 3M3 Whiters G – organicznej formuły opracowanej na bazie wyciągu z brązowej algi rosnącej na wybrzeżu Atlantyku. Jej zadaniem jest rozjaśnienie cery oraz ograniczenie powierzchni występowania plam, a jest to możliwe dzięki zmniejszeniu międzykomórkowej syntezy melaniny. Produkty Organix Cosmetix do cery z przebarwieniami zawierają również Sepiwhite MSH, hamujący aktywność syntezy melaniny. Kolejnym składnikiem aktywnym jest organiczny NEUROLIGHT.61 G., który skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie wpływa na wyrównanie kolorytu cery i jej rozjaśnienie.

Organix Cosmetix stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo zastosowanych składników, dlatego w ich produktach nie znajdziemy substancji mogących zaszkodzić naszej skórze takich jak:

Hydrochinon – najpopularniejszy niegdyś składnik wybielający. Dziś jego używanie w kosmetykach jest zabronione w wielu krajach, w tym państw członkowskich Unii Europejskiej na mocy dyrektywy 76/768/EWG: 1976. Jego działanie uznane jest za niebezpieczne.
Kwas kojowy – składnik rozjaśniający, który może podrażniać skórę. Europejski Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich postanowił zmniejszyć skalę jego stosowania w kosmetykach ze względu na możliwość zagrożenia zdrowia konsumentów.
Arbutyna – inaczej glucosylated Hydrochinon, zwiększający ryzyko rozwinięcia się choroby nowotworowej. Jej użycie jest dziś zakazane w wielu krajach.
Wodór (peroxyde) – substancja wybielająca mogąca powodować świąd, pieczenie, oparzenia i podrażnienia skóry.

Kosmetyki wchodzące w skład serii do cery z przebarwieniami to:
Rozjaśniająca maseczka relaksująca do twarzy
Uniwersalny krem rozjaśniający przebarwienia
Krem rozjaśniający przebarwienia skórne i zmniejszający produkcję melaniny
Krem rozjaśniający przebarwienia skórne związane z wiekiem oraz zaburzeniami hormonalnymi

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz