Olejowanie włosów – na czym polega?

Olejowanie – niezawodny sposób na piękne i zdrowe włosy.

Wiele z nas szczególnie dba o włosy. Stosujemy delikatne szampony, nakładamy odpowiednie odżywki, jednak nasze włosy wciąż nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chciały.

Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku i niezdyscyplinowane, jest na to sposób wypróbowany już przez miliony kobiet na całym świecie – olejowanie.

Wbrew pozorom nie jest to wymysł nowożytnych. Już przed wieloma wiekami indyjskie kobiety nakładały na swoje włosy olej, aby były one piękne i odżywione. Dzięki regularnemu olejowaniu stają się one mocniejsze, zmniejsza się ich wypadanie, a stosowanie odpowiednich olejów może nawet leczyć problemy skórne, takie jak łupież czy łojotok.

Dlaczego olejowanie jest tak skuteczne?

Powierzchnia włosa nie jest idealnie gładka. Przez koloryzację czy codzienną stylizację z użyciem gorącej temperatury, włos staje się bardziej szorstki, a łuski pozostają niedomknięte, przez co włos traci wodę. Regularne olejowanie domyka łuski włosa, otacza go ochronną powłoką, przez co cała woda zostaje zatrzymana w środku i włosy stają się gładkie i bardziej nawilżone.

Jak olejować włosy?

Istnieją dwie metody: olej można kłaść na włosy na całą noc lub na kilkadziesiąt minut przed myciem. Efektywność każdej z nich zależy od oleju jakiego używamy oraz od posiadanego rodzaju włosa. Dla przykładu: olej kokosowy będzie idealny dla osób z prostymi włosami (włosy niskoporowate), a może nie sprawdzić się dla włosów wysokoporowatych (z reguły włosy kręcone). Nie jest to jednak regułą. Nie należy stosować dużej ilości oleju – dla włosów do łopatek wystarczy łyżka stołowa. Jeżeli nie zauważamy wyraźnych rezultatów w przypadku nakładania oleju na suche włosy, można przed jego nałożeniem delikatnie je zwilżyć, wtedy olej zatrzyma całą wilgoć w ich wnętrzu. Do zmywania oleju najlepszy będzie szampon bez silnych detergentów, np. Po umyciu włosów i ich wysuszeniu można wetrzeć kropelkę olejku w końcówki – zapobiegnie to ich rozdwajaniu.

Jeżeli źródłem naszego problemu jest skóra głowy, olej również może być pomocny. Nawilży i ukoi skórę głowy oraz ograniczy wydzielanie sebum. Niektóre oleje takie jak Olejek Amla Bhringaraj zawierają wyciągi z ziół, które zmniejszają wypadanie włosów i pobudzają cebulki do wzrostu.

Jedna odpowiedź

  1. W moim przypadku sprawdza się tylko olejowanie na chwilę przed umyciem. Po całej nocy włosy są koszmarne. Teraz przynajmniej raz w tygodniu staram się zapewnić im taką naturalną pielęgnację i chyba są mi za to wdzięczne 🙂

Dodaj komentarz