Oczyszczaj i tonizuj!

Oczyszczanie mleczkiem do demakijażu i tonizowanie to coś, co jest często pomijane w pielęgnacji skóry. Tymczasem obie czynności przynoszą wiele korzyści.

Po usunięciu makijażu nie jesteś pewna, ze wszystko zostało usunięte, wszystkie nieczystości skóry. Sięgnij po mleczko do demakijażu. Zazwyczaj są one kremowe i geste, dzielą się na dwie grupy: do zmywania i do wytarcia. Te do umycia sprawdzają się na skórze tłustej, te do wycierania na suchej. Jeżeli masz uczucie ściągnięcia skóry po aplikacji to oznacza to, że sięgnęłaś po zbyt mocny środek, który pozbywa twoją barierę lipidową niezbędnej możliwości ochrony – nie używaj ich.

Nie ma sposobu na wybranie mleczka idealnego – szukaj metoda prób i błędów aż znajdziesz idealny.

Tonik

Po dokładnym oczyszczeniu cery warto zająć się jej tonizowaniem. Toniki odświeżają, doprowadzają skórę do równowagi i ściągają pory, sprawiając, że proces oczyszczania jest „zabezpieczony”. Niestety bardzo łatwo wybrać tonik, który jest za mocny – skóra może swędzieć, być podrażniona a nawet wysuszona. Takich toników unikaj jak ognia. Mogą zbytnio wysuszyć skórę. Jak uniknąć błędu – powąchaj tonik przed zakupem. Jak pachnie intensywnie, jak zmywacz do paznokci – będzie za mocny.

Możecie też załatwić całe oczyszczanie i tonizowanie za jednym razem jeśli zdecydujecie się zakupić Oy! Krem nawilżający, mleczko do demakijażu i tonik w jednym. To idealny produkt dla tych, którzy żyją w pośpiechu. Wystarczy go nałożyć i wytrzeć. Zawiera wyciąg z kory brzozy i zielonej herbaty, które zmniejszają stany zapalne skóry i zabijają bakterie. Jest dobry również dla cery suchej. Używam go wtedy, kiedy mi się spieszy – łagodzi podrażnienia, jest wygodny i bosko pachnie. Dodatkowo nie zawiera alkoholu, jest wolny od parabenów i innych szkodliwych substancji i jest w 90% organiczny.

Dodaj komentarz