Naturalne filtry przeciwsłoneczne – tak, to możliwe!

Kąpiele słoneczne oprócz tego, że przynoszą wiele korzyści (np.: uzupełniają braki witaminy D, której tak mało jesteśmy w stanie dostarczyć w okresie zimowym), są również powodem powstawania przebarwień, przesuszenia skóry, a w skrajnych wypadkach nawet poparzeń. Nieodpowiednio nawilżona skóra przyczynia się do szybszego starzenia się komórek, a dodatkowo przez brak zabezpieczenia się przed promieniowaniem możemy nabawić się plam na skórze i hiperpigmentacji w pewnych obszarach. Oczywiście istnieje sposób na to, by temu zapobiec – to powszechnie znane kremy z filtrem. Często jednak mają zbyt gęstą, ciężką konsystencję. Mogą też powodować znaczne przesuszenie skóry. Niekiedy przyczyniają się do zapychania, w wyniku składu, który może zawierać szkodliwe substancje.

 

Ale na wszystko jest sposób. Istnieją bowiem naturalne kosmetyki i półprodukty, które posiadają filtry, chroniące przed promieniowaniem słonecznym. A oprócz ich właściwości ochronnych, spełniają również funkcję pielęgnacyjną. Są doskonałą barierą nie tylko dla skóry, ale również dla włosów!

Oleje i masła:
olejek ryżowy – SPF 2 – 4
olejek jojoba – SPF 4
olejek migdałowy – SPF 6
olej konopny – SPF 6
olej makadamia – SPF 6
masło Shea – SPF 10
olej kokosowy – SPF 4 – 10
olej sojowy – SPF 10
olejek awokado – SPF 4 – 15
olejek z orzechów laskowych – SPF 15
olejek z pestek malin – SPF 30 – 50
olejek marchewkowy – SPF 30 – 40

Wbrew pozorom masło kakaowe nie zawiera filtrów, a jedynie nadaje skórze miękkość i piękny koloryt.

Kosmetyki naturalne też mają tu swój głos – produkty z SPF można znaleźć między innymi w ofercie firmy Lavera, Green People i Avalon Cosmetics.

Warto pamiętać jednak o tym, że filtry naturalne zależą w dużej mierze od warunków, w których wytwarzano olejki lub masła. Dlatego warto zadbać o to, by były jak najlepszej jakości. Filtry naturalne, tak samo jak chemiczne, muszą być zastosowane w odpowiedniej ilości – w innym przypadku ich działanie będzie obniżone.

 

[ps_product_list id_product=917 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=918 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=916 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] 

Dodaj komentarz