Naturalna pielęgnacja dłoni

Uważajcie wszystkie 20 i 30-latki… to artykuł specjalnie dla Was. Jeśli nie chcecie, by wasz wiek widoczny był za 10 lat musicie dbać o dłonie. Większość kobiet skupia się na twarzy w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Niektóre poszerzają pielęgnację o szyję i dekolt, całkiem słusznie. Ale większość zapomina o dłoniach. Spoglądacie na nie i nie widzicie w nich nic brzydkiego, ale z wiekiem mogą pojawić się na nich przebarwienia, zmarszczki. Można jednak temu zaradzić. W jaki sposób?

Naturalna pielęgnacja dłoni zapobiegająca starzeniu i przebarwieniom.

Pielęgnacja skóry dłoni jest podobna do pielęgnacji skóry całego ciała. Najlepszym sposobem jest dbanie o skórę od środka, zdrowe odżywianie itp. Jednak dłonie narażone są na największe zniszczenia, warto więc zadbać o nie w szczególny sposób.

1. Unikać chemikaliów i słońca. Skoro interesuje Cie naturalna pielęgnacja najprawdopodobniej używasz już nietoksycznych produktów czyszczących. Jeśli nie, zakładaj rękawice gumowe podczas sprzątania czy mycia. Toksyczne substancje są w płynach do mycia naczyń czy mydle, zamień je na organiczne, np. mydło Alepia z dodatkiem olejku laurowego. Jeśli będziesz mieć kontakt ze słońcem, nałóż również krem przeciwsłoneczny, krem używany do rąk będzie idealny.

2. Stosować dobre kremy nawilżające. Jeśli sprawia to, że skóra dłoni jest zbyt tłusta, nałóż krem na wierzch dłoni i potrzyj je delikatnie o siebie. Wmasuj odrobinę również w skórki i paznokcie. Kremy bazujące na maśle shea będą najlepsze, takie jak Krem do rąk Absolute Organic.

3. Nakładaj na dłonie takie same oleje odżywcze jak na twarz, nie ukrywam, że Ajurwedyjski Olejek przeciwzmarszczkowy jest moim ulubieńcem. Ale również czysty olej kokosowy, olej z pestek winogron będą działać wspaniale. Jeśli używasz jakiegoś oleju do włosów, niech reszta trafi na twoje dłonie.

4. Pilnuj wieczornego rytuału. Jeśli nie lubisz nadmiaru maseł, olei na ciele, możesz swoją pielęgnację uprościć. Nakładaj produkt na ciało przed pójściem spać. Wklep olejki, kremy w dłonie i stopy i pozostaw je do wchłonięcia na noc. Jeśli będziesz używać olejków do aromaterapii, twoje dłonie i stopy będą pięknie pachnieć. I pięknie wyglądać.

[ps_product_list id_product=2725 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=3404 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=5105 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz