Magiczne mydła doktora Bronnera

Kastylijskie mydła dr. Bronner’s robią karierę na całym świecie – teraz także i w Polsce. Te dość oryginalne w swojej idei mydła, w których skład wchodzą certyfikowane olejki organiczne, spełniają nawet najbardziej restrykcyjne wymogi Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), co czyni je tak wyjątkowymi (bowiem taki certyfikat niełatwo jest zdobyć). Są naturalne, biodegradowalne, mogą być stosowane przez wegan. W czasie ich produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta. Mydła dr. Bronner’s zdobywają sobie zwolenników wśród gwiazd kina amerykańskiego – teraz mogą znaleźć się także na Twojej półce.

Założyciel firmy, ekscentryczny emigrant z Niemiec – Emmanuel Bronner – opisał na etykietkach swoją filozofię, w której wyznawał jedynego, uniwersalnego Boga. Kultywował ideę braterstwa wśród wszystkich ludzi na świecie. Takie poglądy głosił w roku 1948, przez co został uznany za szaleńca. Po dzień dzisiejszy jego teorie są drukowane na wyrobach firmy Bronner’s ku czci ich twórcy.

Dr_Bronners-label-Peppermint-32oz

Mydła Bronner’s zawierają olejek kokosowy ze Sri Lanki, olejek z oliwek sprowadzany z Izraela, palmowy z Ghany oraz olejek konopny, produkowany w USA. Nazywane są również kastylijskimi, ponieważ ich podstawowym składnikiem była oliwa z oliwek, tłoczona w tymże regionie Hiszpanii. Ich krótki skład sprawia, że są uznawane jako produkt wielozadaniowy – oprócz tego, że dbają o utrzymanie prawidłowej kondycji skóry całego ciała mogą służyć jako szampon do włosów, środek do mycia naczyń, płyn do mycia podłóg, a nawet (według niektórych ekstremistów) jako pasta do zębów. Są bezpieczne dla zdrowia, dlatego będą idealne dla delikatnej skóry dziecka. To dobra alternatywa dla tych, którzy w trosce o swoją reaktywność alergiczną obawiają się używać proszków do prania.

Mydła posiadają piękny, intensywny zapach – zawdzięczają go dodatkowi w 100% naturalnych olejków eterycznych. Oprócz oczywistych walorów zapachowych niosą ze sobą gwarancję ekologicznego podejścia do środowiska – to znaczy, że można używać ich podczas prania i zażywania kąpieli na łonie natury.

To nic dziwnego, że kastylijskie mydła Bronner’s cieszą się dobrą opinią w wielu zakątkach Ziemi. Mają za sobą wieloletnią tradycję – to sprawia, że nazwisko 'Bronner’ stało się marką samą w sobie; gwarancją jakości za relatywnie niską cenę.

[ps_product_list id_product=618 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=642 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=954 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=617 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz