Zasady przechowywania kosmetyków organicznych

W dzisiejszych czasach, dużą uwagę przywiązujemy do tego, by produkty, których używamy zawierały jak najmniej szkodliwych substancji. Substancje te między innymi przekładają się na trwałość kosmetyku, w związku z czym powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jak przechowujemy kosmetyki organiczne. Kosmetyki organiczne to najlepsze co możesz dać swojej skórze. Nie wywołują podrażnień, uczuleń, a ich składy to sama natura. Jak wiadomo, są one pozbawione składników silnie konserwujących, dlatego przy nieodpowiednim przechowywaniu działanie naturalnych wyciągów, które są w nich zawarte staje się słabsze i mniej skuteczne. Przestrzeganie kilku poniższych zasad pozwoli maksymalnie przedłużyć ich trwałość.

Chroń kosmetyki przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią.

Opakowanie kosmetyku powinno być nieprzeźroczyste lub wykonane z ciemnego szkła, a jeżeli tak nie jest, najlepiej jest przechowywać go w nienasłonecznionym pomieszczeniu. Promieniowanie słoneczne może wejść w reakcję ze składnikami produktu i przez to osłabić jego działanie. Wilgoć również nie jest ich sprzymierzeńcem. Temperatura odpowiednia do ich przechowywania to ok 20-25 stopni Celsjusza.

Jest gorąco? Trzymaj kosmetyki w lodówce!

Niska temperatura przedłuży ich świeżość. Jeżeli używasz danego kosmetyku rzadko (trwałość kosmetyków organicznych wynosi 6 miesięcy) lodówka będzie najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo schłodzony krem czy serum pod oczy zmniejszy opuchliznę i obrzęki oraz odświeży skórę.

Otwieraj tylko przy użyciu

Częste otwieranie kosmetyków sprzyja ich wietrzeniu, przez co tracą one swoje właściwości. Zadbaj, by opakowanie było zawsze szczelnie zamknięte.
Kontroluj ich stan

Okres ważności kosmetyków organicznych wynosi 6 miesięcy, lecz możemy go stosować dłużej, o ile był przechowywany w odpowiednich warunkach. Po upływie tego czasu należy jednak sprawdzać, czy nie uległ on zepsuciu. Jeżeli kosmetyk podejrzanie pachnie, zmienił swoją konsystencję, rozwarstwia się czy też nagle nasza skóra zaczęła na niego inaczej reagować, powinniśmy go wyrzucić, ponieważ może to oznaczać, że w kosmetyku znajdują się drobnoustroje powodujące jego rozkład.

[ps_product_list id_product=102 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=172 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=162 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz