Kosmetyki Khadi

Lubicie indyjskie kosmetyki? Jeśli tak, z pewnością znacie produkty Khadi – naturalne, ziołowe kosmetyki cenione przez kobiety na całym świecie.

ajurwedyjski-olejek-do-twarzy-i-ciala-z-biala-lilia-khadi

Inicjatorem pomysłu założenia tej firmy był Mahatma Gandhi, który chciał, by to ówczesne państwowe przedsiębiorstwo zaangażowało zawodowo wiejskie społeczności, jak również wsparło rozwój firm rzemieślniczych i małych przedsiębiorstw, które po pewnym czasie połączone w sieć stworzyły organizację producentów naturalnych produktów. Dziś Khadi podlega indyjskiemu Ministerstwu Rolnictwa, a władze sprawują pieczę nad siecią dystrybucji oraz kontrolują jakość wytwarzanych kosmetyków. Firma hołduje też zapoczątkowanej w 1920 r. tradycji wspierania małych przedsiębiorstw – jej polityka wpisuje się w międzynarodowy ruch Fair Trade, pomagający rozwijać się drobnym rzemieślnikom oraz wytwórcom z krajów Trzeciego Świata.

Produkty Khadi zawierają to, co w naturze najlepsze – bogactwo starannie dobranych składników: sproszkowanych kwiatów, ziół, owoców czy naturalnych olei połączonych ze sobą według orientalnych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Stawia ona przede wszystkim na produkty do pielęgnacji włosów, takie jak henna Khadi, czyli w 100% naturalna farba do włosów, znana i ceniona przez miliony kobiet na całym świecie. Należy ona również do kategorii Body Art Quality, która zapewnia jej najwyższą jakość i doskonałą czystość.

Najwyższą jakośc produktów Khadi zapewnia certyfikat BDIH przyznawany przez Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych, zajmujący się certyfikowaniem leków, żywności oraz naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Oznacza to, że kosmetyki Khadi pozbawione są szkodliwych substancji takich jak:

– konserwanty,
– wzmacniacze koloru, barwniki,
– sztuczne zapachy,
– parabeny,
– produkty ropopochodne,
– utleniacze i chemikalia.

Poddawane są również regularnym badaniom realizowanym przez niezależne laboratoria.

Kosmetyki Khadi sprowadzane są do Europy przez firmę „KHADI – Naturalne Produkty z Indii”, prosto od indyjskich producentów, dzięki czemu mamy pewność, że do naszych rąk trafia oryginalny, wysokiej jakości produkt. Przedstawicielem oraz dystrybutorem produktów Khadi w Polsce jest firma Nitai założona w 2007r.

Khadi ma w swojej ofercie szeroki asortyment naturalnych kosmetyków:

naturalną hennę do włosów
szampony do włosów, np. Delikatny szampon z hibiskusem
odżywki do włosów, np. Organiczna odżywka do włosów z Amli
olejki do włosów, np. Olejek stymulujący wzrost włosów
produkty do pielęgnacji ciała, np. Antycellulitowy olejek z 10 ajurwedyjskich ziół
produkty do pielęgnacji twarzy, np. Ajurwedyjski olejek przeciwzmarszczkowy
kosmetyki przeznaczone do masażu ciała, np. Ajurwedyjski olejek do twarzy i ciała z różą

[ps_product_list id_product=206 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=195 p=1 tpl=product-list-blog.tpl][ps_product_list id_product=159 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz