Jak się odmłodzić w 2 tygodnie


Mam nadzieję, że tytuł was zaciekawił, jednak musicie zdawać sobie sprawę z tego, że nie istnieje sposób, który sprawi, że będziecie wyglądać znów na 20 lat. Jednak będziecie wyglądać najlepiej jak możecie, i zdecydowanie piękniej niż dzieło niejednego chirurga plastycznego.  

Oto wskazówki

Woda, woda, woda. Pij co najmniej 1 do 2 litrów mineralnej wody dziennie. To sprawi, że skóra będzie wyglądać młodo i stanie się ujędrniona. A poza tym, woda ma miliony innych zalet.

Filtr przeciwsłoneczny. Wszyscy znamy tę śpiewkę i niestety jest w niej sporo racji. Smaruj się kremem z filtrem przeciwsłonecznym, nawet zimą. Opóźni to znaki starzenia, ochroni komórki skóry przed zniszczeniami, które mogą wywoływać nowotwory. A poza tym, nawilżaj skórę.

Wybieraj organiczne produkty. Kobiety zapominają o tym, że skóra to nie bariera, ale powłoka, która wchłania to, co na nią nałożymy. Wybieraj produkty naturalne i organiczne, które wspomagają naturalne procesy skóry, a nie pompują niepotrzebnymi toksynami. Wiele nieorganicznych produktów wywołuje więcej poważnych dolegliwości niż ich producenci chcieliby przyznać.

Jedz smacznie i zdrowo. Wybieraj warzywa organiczne, kolorowe owoce i świeże mięso. Im krótszy termin przydatności do spożycia, tym lepiej dla ciebie. Unikaj alejek z przetworzonymi produktami w supermarkecie, trzymaj się tych z zieleniną. Zmiana diety z produktów wysokoprzetworzonych na świeże znacznie poprawi wygląd. Skóra stanie się ożywiona, oczy bielsze a paznokcie i włosy mocniejsze.

Ćwicz. Wiem, wiem, wszyscy to mówią. Jednak najlepiej wyrobić w sobie nawyk spacerowania z psem, dziećmi lub facetem, od czasu do czasu wspólna gra w tenisa, łyżwy czy narty – cokolwiek. Jednak trzeba ruszać się co najmniej 30 minut dziennie. To, wraz z dietą, będzie widoczne dla ludzi otaczających cię i poprawi twoje samopoczucie.

Oddychaj. Niby nieświadomie robimy to codziennie, ale wiele z nas zapomina jak oddychanie jest ważne. Tak więc kiedy będziesz mieć wolne 5 minut, po prostu pooddychaj leżąc. Zrelaksuj się i skup na wdychaniu i wydychaniu powietrza, oddychając swobodnie i niespiesznie. Skup się na oddechu, a uciszysz też umysł i zrelaksujesz się. Rób to codziennie, a zobaczysz ogromne zmiany w samopoczuciu, jeśli chcesz, możesz wydłużyć ten czas. Zmarszczki spłycą się, a Ty będziesz wyglądać lepiej.

Fotografia – Paweł Brud

Dodaj komentarz