Jak przejść na naturalną pielęgnację twarzy i ciała?

Oto kilka wskazówek dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z naturalną pielęgnacją i zamianą produktów na zdrowsze. Wiemy, że na początku trudno się połapać w gąszczu wskazówek, ale jest to też wyzwanie pozwalające na odkrycie wszystkich świetnych marek kosmetyków, których produkty są wolne od wszelkich szkodliwych substancji.

pielęgnacja naturalna twarzy i ciała
Pixabay

Po pierwsze, jeśli już zdecydujesz się na kupno produktów opartych na lepszych składnikach musisz sobie zdawać sprawę z tego, że nie będziesz zaopatrywać się w drogeriach typu Sephora. Oczywiście są pewne wyjątki  na przykład Korres czy Pat&Rub. Ale warto pamiętać, że nawet jeśli jakaś marka wypuści produkt z dobrymi składnikami, nie oznacza to, że inne produkty są dobre, tak jest w przypadku polskiego Organique.

Jeśli nie do Sephory, to gdzie? Jest kilka dróg, pierwszą z nich jest zaopatrywanie się w tańsze produkty niezależnych rękodzielników i wytwórców. Dzięki pomijaniu pośredników, ceny mogą być niższe. Takie małe firmy często sprzedają produkty zrobione z naturalnych składników czy produkty do makijażu mineralnego. To jest doskonały wybór, wybieranie małych firm, często prowadzonych przez przedsiębiorcze kobiety. Przykładem jest Lawendowa Farma, Lili Naturalna, której kibicujemy czy Gaia Creams. Na pewno jest ich wiele, wystarczy poszukać.

Kolejną drogą jest poszukiwanie sklepów internetowych. Niektóre sklepy mają już sporą ofertę produktów naturalnych, niektóre tylko stwarzają pozory posiadania organicznych produktów. Robiąc zakupy sprawdzaj składy, jeśli nie ma ich na stronie sklepu, sprawdź na stronie producenta.

Kolejną grupą będą sklepu oferujące luksusowe marki ekologiczne, na przykład kosmetyki Fridge czy John Masters Organic. Mają piękne opakowanie i zdecydowanie wyższą cenę. Bardzo często wiąże się to z doskonałymi składnikami i efektywnym działaniem, ale nie zawsze.

Wiesz już gdzie szukać produktów, jednak pozostaje kolejna kwestia – jak znaleźć najlepszy produkt w tych sklepach? Pierwszą wskazówką jest: nauczenie się listy składników, których potrzebujesz jest równie ważna jak pamiętanie czego chcesz unikać. Wiele osób decyduje się na unikanie produktów zawierających parabeny, jednak wiele firm stosuje inne konserwanty, które wcale nie są lepsze. Zamiast tego poszukuj w składzie składnika, którego chcesz używać. Do takich składników należeć będą naturalne olejki i woski, wyciągi roślinne czy minerały. Ich łacińskie nazwy nie powinny Cię odstraszać, Simmondsia chinensis to po prostu olejek jojoba, z czasem będziesz z łatwością je rozpoznawać. Pamiętaj, że lista składników zaczyna się od tego, którego jest najwięcej, tak więc te pierwsze będą mieć najmocniejsze działanie.

Toksyczność produktów związana jest z narażeniem na kontakt z nim, tak więc pamiętaj o tym wybierając produkty, które kupujesz. Zastanów się których używasz najczęściej i to w te inwestuj. Czy lepiej kupić zdrowszy cień do powiek, którego używasz na imprezę, czy może krem do twarzy stosowany dwa razy dziennie? Niech składniki będą priorytetem w produktach, które często używasz. Jeśli jest też jakiś produkt, który uwielbiasz, jednak nie jest idealny pod względem składników – nie wyrzucaj go.

No i na koniec – każda osoba i skóra ma swoje standardy. Co nie jest dobre dla jednej osoby, może być dobre dla drugiej. Przejście na zdrowsze produkcji do pielęgnacji cery może być problematyczne, ale da się zrobić. Mocno wierzymy, że nie trzeba iść na kompromis i jakość może iść w parze z efektywnością.

Jedna odpowiedź

  1. Sama wiem, jak trudno znaleźć skuteczny, ekologiczny szampon do włosów. Mnie się udało przypadkiem, to kosmetyk firmy O’right dostępnej chyba tylko w trzech miejscach w Wawie. Genialnie oczyszcza włosy i skórę. Ja używam serii z zieloną herbatą, bardzo przyjemne w użyciu, pięknie pachnące… i widać efekty:)

Dodaj komentarz