Domowe maseczki do włosów

Czasami włosy wyglądają kiepsko, ale jeśli taki stan trwa dłużej oznacza to, że twoje włosy domagają się uwagi i potrzebują delikatnej, rozsądnej pielęgnacji. Warto poczekać na weekend, by pozwolić im się trochę zregenerować. Istnieje kilka skutecznych sposobów (które do  tego nie są pracochłonne) dbania o włosy, nie wymagają jeszcze poszukiwania egzotycznych składników. Wystarczy udać się do kuchni.

Maseczki do włosów są łatwe do zrobienia i użycia. Jedyne czego potrzeba, to odrobina czasu.

Maseczka z jajek

Ubij 2 jajka wraz z 2 łyżkami wody. Wmasuj mieszankę w czyste, wilgotne włosy. Trzymaj na głowie przez 10-15 minut, następnie zmyj łagodnym szamponem.

Maseczka z bananów

Zmiażdż banana i zmieszaj z 1 ubitym jajkiem, 3 łyżkami miodu, 2 łyżkami mleka oraz z 5 łyżkami oliwy. Nałóż na włosy i zmyj łagodnym szamponem po 15-30 minutach.

Maseczka z jogurtu

Ubij białko jajka, dodaj do niego 6 łyżek jogurtu naturalnego. Wmasuj w skórę głowy i odczekaj 15-30 minut. Zmyj łagodnym szamponem.

Maseczka z miodu i mleka

Wystarczy zmieszać łyżkę miodu z filiżanką mleka pełnotłustego i równomiernie rozłożyć na włosach. Zmyj po 15 minutach.

Maseczka z oliwy i jajka

Ubij 5 łyżek oliwy z oliwek z 2 jajkami do uzyskania kremowej piany. Wmasuj w skórę głowy. Nakryj włosy czepkiem i pozostaw na co najmniej 30 minut, by pozwolić oliwie wniknąć we włosy.

Maseczka bananowo-migdałowa

Dodaj odrobinę olejku migdałowego do rozdrobnionego dojrzałego banana. Zmieszaj dobrze i wmasuj we włosy. Zmyj po 15-30 minutach.

Jedna odpowiedź

  1. Maseczka z miodu i mleka świetnie wpływa na włosy suche i łamliwe. Miałam naprawdę słabe włosy, a po kilku takich aplikacjach moje włosy odżyły. Nie wiem jak jest w wypadku innych maseczek, bo ich nie próbowałam, ale tą mogę zdecydowanie polecić.

Dodaj komentarz