Burt’s Bees – Zaprzyjaźnij się z pszczółkami.

Firma Burt’s Bees zdobyła sobie przychylność wielu kobiet na całym świecie, zrobiła furorę w USA – czyli w miejscu, w którym rozpoczęła swoją działalność. W czym tkwi ich sekret?
Ich kosmetyki są tak chętnie kupowane między innymi dlatego, że ich skład bazuje na najwyższej jakości. Zawierają 99 lub 100% składników pochodzenia naturalnego, z czego jeden procent to „gwarancja bezpieczeństwa”, chroniąca kosmetyk przed niszczeniem.
Opakowania produktów pochodzą z recyklingu.

model biznesowy burt`s bees

Ale Burt’s Bees to nie tylko recykling czy praktycznie nienaganny skład produktów. To także fakt współistnienia z przyrodą.
Fundamentem działalności Burt’s Bees jest zasada eco – friendly, czyli „przyjazny środowisku”. Jednak to nie wszystko – ważna jest dla nich dbałość o klienta i o swoich pracowników. Prowadzą szeroko pojętą działalność w zakresie powiększania zasobów ziemskich. Zachęcają swoich pracowników do aktywności na rzecz polepszenia jakości życia pod względem ekologicznym. Chodzi o wdrożenie stylu życia, opartego o pozyskiwanie dóbr ze źródeł naturalnych.

burts bees pomadka z woskiem
Burt’s Bees mają pszczółki w nazwie nie bez powodu. Współzałożyciel firmy zajmował się hodowlą pszczół i to właśnie z ich pomocą stworzył pierwszy balsam do ust, który stał się ich znakiem charakterystycznym. Wiedział, że świat bez pszczół jest niemożliwy – to dzięki tym małym owadom możliwe jest życie na Ziemi, bowiem przyczyniają się do utrzymania właściwej gospodarki naturalnej, a w konsekwencji do uczynienia świata zdatnym do zamieszkania przez ludzi. Wosk pszczeli jest więc obecny we wszystkich ich produktach.

burts bees do skórek cytrynowy

Dla przykładu krem do skórek i paznokci Lemon Butter Cuticule Cream. Zawiera olejek ze słodkich migdałów, wyciąg ze skórki cytrynowej o działaniu zmiękczającym i nawilżającym, witaminę E, która wspomaga regenerację oraz masło kakaowe – natłuszczające i ułatwiające usunięcie zbędnego naskórka. Zimą ciężko o prawidłową pielęgnację dłoni – mróz nie sprzyja dobrej kondycji naszych rąk, musimy je chować w rękawiczkach ryzykując ich przesuszenie. Nie sprzyja im także gorące powietrze z kaloryferów. Niezbyt korzystne środowisko może spowodować, że skóra wokół paznokci zacznie pękać, tworząc nieestetyczne „zadziorki”. I właśnie z tym problemem pomoże nam się uporać krem od Burt’s Bees. Niewielka ilość kosmetyku potrafi zdziałać cuda na popękaną skórę dookoła paznokci. Jak większość produktów, przeznaczonych do stóp i dłoni, najlepiej stosować go na noc. Należy również pamiętać o tym, że cała sztuka w pielęgnacji skórek polega na tym, by ich nie wycinać, a systematycznie zmiękczać, a następnie w razie gwałtownego przyrostu – odsuwać specjalnym patyczkiem.

Zobacz kosmetyki Burts Bees

Dodaj komentarz