’Beztłuszczowe noce’ dr.Hauschki – rewolucja czy kit?

Idea 'beztłuszczowych nocy’ budzi wiele kontrowersji wśród urodowych blogerek. Prowodyrem tej akcji jest firma, znana pod nazwą 'dr.Hauschka’ – polega ona na tym, że podczas wieczornej pielęgnacji pomija się krem na noc. Dzięki temu możemy przyzwyczaić skórę do braku dodatkowego obciążenia podczas snu, co ’nauczy’ ją samodzielnie kontrolować wydzielanie sebum i regenerować się w sposób naturalny.

hauschka

Zdjęcie: materiały producenta


Cała filozofia opiera się na rytmach, podczas których funkcjonuje nasz organizm – rytmie nocy i dnia, pór roku i wszystkich zmianach, jakie podczas nich zachodzą. Dr. Hauschka poleca tę metodę (którą dodatkowo można wspomagać kosmetykami tej firmy) w celu przyzwyczajenia skóry do samodzielnego wytworzenia ochronnej warstewki.

W ciągu dnia skóra stara się wytworzyć tyle łoju, by zabezpieczyć się przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi – promieniowaniem UV, bakteriami i zanieczyszczeniami. Podczas całego rytmu dobowego, nasze komórki pobierają składniki odżywcze z zewnątrz do wewnątrz, dlatego należy zadbać o to, aby mogły swobodnie wydalić toksyny, które wchłonęły w ciągu dnia. To w ciągu nocy pory mogą się odblokować i właśnie dlatego wprowadzono ideę 'beztłuszczowych nocy’ – by pozwolić cerze funkcjonować bez zbędnych warstw wierzchnich, co doprowadzi do zahamowania tworzenia się zaskórników, pryszczy i przedwczesnych zmarszczek.

Oto kilka kroków, które prowadzą do uzyskania pięknej cery wg dr.Hauschki:
1. Gruntowne oczyszczenie to podstawa – warto więc umyć twarz za pomocą mydełka lub żelu, a następnie przemyć ją tonikiem lub mleczkiem.  Krem myjący zachwyca już po pierwszy użyciu.
2. Ze swoją skórą należy postępować przede wszystkim delikatnie – nie chodzi o to, żeby zedrzeć z niej całą wierzchnią warstwę, na którą przecież pracowała latami. Takie są też kosmetyki Dr. Hauschka.
3. Pielęgnacja powinna być odpowiednia do typu skóry – wiadomo, że tłusta cera potrzebuje innego traktowania niż naczynkowa lub wrażliwa, dlatego najpierw należy poznać rodzaj, a dopiero potem wprowadzać poprawki.
4. Skóra przyzwyczajona do ciągłego wsparcia w postaci bogatych olejków i natłuszczaczy nieprędko przestawi się na taką metodę kosmetyczną. Czas w tym wypadku to główny czynnik, na który nie mamy wpływu.

U niektórych po takim zabiegu może nastąpić silne oczyszczanie się porów, przesuszenie lub nadmierna produkcja łoju. Nie należy się zniechęcać – to proces przejściowy, dlatego warto przeczekać najgorsze i przygotować się na prawdziwą przemianę. Jeśli jednak istnieją osoby, które nie do końca przekonane są metodą 'beztłuszczowych nocy’, mogą wybrać kurację beztłuszczowymi ampułkami wzbogaconymi o roślinne substancje aktywne. Kuracja trwa 28 dni i można ją stosować kilka razy w ciągu roku. Po tym okresie na noc oczywiście nie stosujemy nic, prócz standardowego oczyszczenia.

’Beztłuszczowe noce’ to nie jest rozwiązanie dla każdego. Niektórych może zniechęcić faza naturalnego oczyszczania się porów, inni poddadzą się w momencie zaobserwowania suchych skórek, ale przypomnijmy sobie, jak wyglądała pielęgnacja u naszych przodków. Dodatkowo dr.Hauschka posiada w ofercie gamę treściwych mleczek i bogatych toników, więc w tym wypadku nie trzeba się obawiać, że wysuszymy się na wiór. Jest to niewątpliwie przemyślana koncepcja.
Powołanie się na naturę zawsze skutkuje, a w tym wypadku zaowocuje również widocznymi rezultatami w postaci pięknej cery, która potrafi zadbać sama o siebie. Jest to korzystne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla portfela :).

[ps_product_list id_product=1095 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1101 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1102 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1111 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz