Chwila dla urody przed snem

Po koniec ciężkiego dnia to wyjątkowo ważne, by znaleźć dla siebie czas, dzięki któremu pozbędziesz się zmęczenia i przygotujesz na zdrowy i spokojny sen. Skorzystaj z tych kilku rad, a będziesz spać lepiej.

Domenico Fetti – domena publiczna
  1. Weź kąpiel – wypełnij wannę ciepła wodą i płatkami lawendy – da to wypoczynek mięśniom i całemu ciału. Rumianek zmiękcza skórę i usuwa podrażnienia. Pod koniec kąpieli użyj scrubu z oliwą z oliwek.
  2. Zaopiekuj się dłońmi. Pierwsze oznaki starości pojawiają się na dłoniach, dlatego warto o nie dbać. Wcieraj w nie dobry krem do rąk z naturalnymi masłem shea, oliwą z oliwek.
  3. Zachowaj opaleniznę. O równomierną opaleniznę należy dbać używając odpowiedniego scrubu, po wytarciu ciała nałóż balsam nawilżający na suche i nierówne łokcie czy kolana. Kiedy krem zostanie wchłonięty nałóż samoopalacz co najmniej 30 minut przed pójściem do łóżka.
  4. Zadbaj o szyję. Kiedy leżysz w łóżku twoja broda nie powinna przechylać się zbytnio do przodu ani do tyłu, wtedy mięśnie napinają się, a ty budzisz się zmęczona.
  5. Zmiękczaj pięty – nie ma sensu oszczędzać na kremie do stóp. Krem nałóż przed snem, a na stopy nałóż skarpetki.
  6. Zaświeć świece aromatyczną. Nie ma nic bardziej relaksującego niż płomień świecy o odpowiednim aromacie. To idealny sposób na stworzenie relaksującej i romantycznej atmosfery.
  7. Zapobiegaj wysuszeniu skóry – potrzebuje ona wilgoci. Dlatego warto zainwestować w nawilżacz powietrza. By poprawić komfort snu i oddychania dodaj do wody 5-6 kropli olejki eukaliptusowego.

Dodaj komentarz