Pielęgnacja skóry niemowląt

Nie ma jak delikatna, miękka skóra niemowlaka.  I nic gorszego niż niemowlę podrażnione wysypkami, swędzącą skórą i innymi z nią problemami. I chociaż dziecko jest przecież idealne, jego skóra nie musi już taka być. Wiele niemowląt ma skłonność do podrażnień skóry w pierwszych miesiącach życia. A jak tym podrażnieniom zapobiegać?

Oczywiście problemy skórne nie wyrządzają dziecku większej szkody i szybko mijają. Chociaż dbanie o skórę niemowlaka może wydawać się skomplikowane, tak naprawdę chodzi o kilka prostych zasad.

Wybierając kosmetyki należy kierować się kluczem: mniej znaczy więcej. Tak więc warto poszukać produktów bez barwników, substancji zapachowych, ftalanów czy parabenów – wszystkie mogą wywołać podrażnienia. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zapytać swego pediatrę.

Unikanie podrażnień pozwoli twemu dziecku uśmiechać się częściej. Używaj delikatnych płynów do oczyszczania skóry niemowlęcia, delikatnych proszków do prania pościeli i kocyków, a nawet własnych ubrań. Zmniejszysz prawdopodobieństwo tego, że dziecko będzie miało podrażnioną skórę.

Kosmetyki Earth Friendly Baby zawierają naturalne wyciągi z aloesu łagodzące podrażnienia, oleje roślinne i wyciągi z łagodzących ziół, takich jak rumianek czy czerwona koniczyna i olejki nawilżające skórę.  Kremy na odparzenia pozwalają zachować nawilżenie skóry jednocześnie chroniąc przed nadmierną wilgocią.

Jeśli twoje dziecko ma podrażnioną skórę w okolicach pupy, masz do czynienia ze stanem zapalnym spowodowanym  najprawdopodobniej zbyt długim noszeniem pieluszki lub konkretnym detergentem używanym do prania albo kosmetykiem używanym do skóry dziecięcej. Staraj się jak najczęściej wystawiać podrażnioną pupę na świeże powietrze, zmieniaj często pieluszkę i używaj specjalnego kremu na podrażnienia.

Pamiętaj, że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego pilnuj by była nawilżona, kąpiel ogranicz do 3-5 minut i nałóż na skórę balsam nawilżający delikatnie wklepując go w skórę. Dobrym pomysłem jest też masaż niemowlęcia – Earth Friendly Baby ma w swej ofercie specjalny organiczny olejek do masażu, który pomoże się dziecku zrelaksować. Ostatnie badania pokazują, że masaż poprawia sen, zmniejsza ilość płaczu i pomaga w rozwoju psycho-motorycznym.

Dodaj komentarz