3 powody do używania kosmetyków naturalnych

Używanie kosmetyków naturalnych to coś więcej niż trend. Naprawdę warto jest wysilić się i wydać więcej pieniędzy na kosmetyki organiczne wyprodukowane z certyfikowanych składników. Używanie nieorganicznych produktów do ciała może skutkować pogorszeniem stanu skóry i zdrowia. Oto kilka powodów do przerzucenia się na organiczną pielęgnację.

kosmetyki naturalne

Powód 1. Wszystko, co nakładasz na swoją skóra jest przez nią wchłaniane do organizmu. Dlatego jeśli używasz produktów zawierających syntetyczne i toksyczne składniki dostają się one bezpośrednio do krwioobiegu, co może skutkować potencjalnym ryzykiem dla zdrowia.

Powód 2. Skóra na twarzy jest bardzo cienka, podatna na podrażnienia. Produkty zawierające syntetyczne i chemiczne składniki są zbyt podrażniające dla skóry. Nie tylko wywołują podrażnienia, ale i sprawiają, że cera staje się wysuszona i szybciej się starzeje. Produkty zawierające składniki naturalne są delikatne i wspierają naturalne mechanizmy skóry, pozwalając zachować jej młodość i promienność.

Powód 3. Rośliny organiczne rosną bez użycia pestycydów czy herbicydów. To dzięki temu ich naturalne właściwości nie przestają działać, jak dzieje się w przypadku roślin opryskiwanych. Dlatego też mają terapeutyczne działanie dla skóry.

Co oznacza, że produkt jest organiczny?

– poszukuj produktów z certyfikatami Ecocert, BDIH, NaTrue, Soil Association czy USDA,

– poszukuj produktów ze składnikami certyfikowanymi, zawierających 70% składników organicznych.

Dodaj komentarz