Zmarszczki – jak im zapobiegać i jak je zmniejszać? Praktyczne porady

Przeciwzmarszczkowa pielęgnacja twarzy

Wprowadzając do swojej rutyny odpowiednią pielęgnację i troszcząc się o cały organizm możesz liczyć na to, że zmarszczki będą się pojawiały wolniej, a Twoja twarz jak najdłużej zachowa młodzieńczy wygląd.

Zmarszczki pojawiające się na ludzkiej skórze są całkowicie naturalne i stanowią nieodzowny znak upływającego czasu. Choć nie możemy całkowicie im zapobiec, by dozgonnie cieszyć się gładką i perfekcyjnie napiętą cerą, jest kilka rzeczy, które można zrobić, by proces starzenia się przebiegał nieco wolniej.

Przeciwzmarszczkowa pielęgnacja twarzy

Choć wiele się mówi o tym, że wraz z biegiem lat ubywa nam w skórze kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej napięcie, jędrność, elastyczność, warto wspomnieć o tym, jak ogromną rolę w kondycji skóry odgrywa optymalne nawilżenie. Cera przesuszona, pozbawiona bariery chroniącej przed utratą wilgoci, bardzo szybko traci zdrowy wygląd. O nawilżaniu więc warto pamiętać już w młodości, gdy myśl o zmarszczkach zdaje się jeszcze abstrakcją. Bardzo dobrze sprawdzają się w związku z tym kosmetyki zawierające glicerynę, ceramidy, kwas mlekowy, kwas hialuronowy, alantoina, d-panthenol. Unikać w kosmetykach należy z kolei: alkoholu, siarczanów, perfum i sztucznych substancji zapachowych, barwników, konserwantów, aluminium i siarki.

Wybieraj kremy dostosowane do potrzeb Twojej cery, a także jej wieku. Możesz się sugerować podanymi na opakowaniu kategoriami wiekowymi, lecz pamiętaj, że są one umowne i dotyczą kondycji Twojej skóry, a nie tego, co masz w metryce. Dobry krem na zmarszczki po 40 może stosować zarówno 38-latka, jak i kobieta po 50.

Z uwagi na fakt, że pierwszymi i najbardziej widocznymi zmarszczkami są tzw. kurze łapki, na tę wrażliwą okolicę warto stosować specjalne kremy pod oczy, których działanie jest nakierowane w dużej mierze właśnie na niwelację bruzd oraz wygładzanie skóry.

W przypadku cery dotkniętej już zmarszczkami bardzo dobrze sprawdzi się serum przeciwzmarszczkowe o skoncentrowanym działaniu. Dzięki dużemu stężeniu składników aktywnych, taki produkt trafia w punkt i szybko pozwala zminimalizować problem.

Niezwykle ważne jest także to, by pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Kremy z filtrem UV są absolutnie niezbędne, jeśli tylko zależy Ci na spowolnieniu procesów starzenia się oraz zadbaniu o bezpieczeństwo skóry.

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci, jaki prowadzisz styl życia

Szara, przesuszona i matowa cera, podkrążone oczy, szybko pogłębiające się zmarszczki to jeden z objawów braku szacunku do swojego ciała. Twój organizm potrzebuje zdrowego pożywienia, odpowiedniej dawki witamin, minerałów, mikro i makroelementów, a także efektywnego snu oraz aktywności fizycznej.

Kluczowe w przeciwdziałaniu zmarszczkom jest nawilżanie nie tylko skóry, ale również picie dużych ilości wody. Odwodniony organizm to również odwodniona cera, skłonna do podrażnień, nieodporna na działanie czynników zewnętrznych, wiotka. Dbaj więc o to, by codziennie wypijać odpowiednią dawkę wody, zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem adekwatnym do wagi, poziomu aktywności oraz pogody. Urozmaicaj swoje menu, unikaj przetworzonej żywności, słodkich, gazowanych napojów oraz oczywiście alkoholów i papierosów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o pielęgnacji cery, zajrzyj na bloga Oh My Face: https://ohmyface.pl/.

Artykuł promocyjny.