Sprawdzone sposoby na puszenie się włosów. Jak ujarzmić fryzurę?

sposoby na puszenie się włosów

Puszenie się włosów to problem wielu kobiet. Takie włosy są trudne do rozczesywania, plączą się i sterczące, trudne do ujarzmienia. Jeżeli i Ty masz problem z puszeniem się włosów, czy to prostych, czy kręconych, to dziś przedstawimy Ci kilka sprawdzonych sposobów na ich okiełznanie.

Zwalcz puszenie się włosów poprzez wykonanie domowej odżywki na puszące się włosy

Jest wiele sposobów na puszenie się włosów i zwykle zastosowanie naturalnych składników, które można znaleźć w kuchni świetnie się sprawdza. Można zatem spróbować domowej odżywki z siemienia lnianego. Aby uzyskać żel na puszące się włosy należy zagotować 2 łyżki siemienia lnianego w 200 ml wody. Gotowanie powinno trwać około 15 minut, aż do wytworzenia się żelu. Potem wystarczy przecedzić go przez sito i odstawić do wystygnięcia. Następnie należy nakładać na puszące się włosy pasmo po paśmie i rozcierać. Możesz pozostawić go na włosach na 30 minut i nakładać zarówno na mokre, jak i suche. Po spłukaniu, umyj włosy lekkim, nieobciążającym szamponem.

Sięgaj po odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów

Oczywiście nie tylko domowe sposoby się sprawdzają i można sięgnąć po produkty kosmetyczne, najlepiej te na bazie naturalnych składników. Odpowiednie będą te, których formuła została opracowana przeciw puszeniu się włosów. Dobrze sprawdzi się szampon na bazie naturalnych olejków takich jak arganowy. Odpowiednie będą też ekstrakty z bambusa, ryżu czy aloes. Warto sięgnąć po szampony humektantowe, czyli takie, które w swoim składzie zawierają składniki głęboko nawilżające. Wśród nich można wymienić choćby kwas hialuronowy. Włosy puszące się wbrew pozorom potrzebują też protein. W tym przypadku sprawdzają się proteiny hydrolizowane takie jak kreatyna hydrolizowana czy też jedwab hydrolizowany, a ponadto proteiny pszenicy. Mogą być zawarte w stosowanych odżywkach czy maskach. W przypadku włosów ze skłonnością do puszenia się można stosować je raz w tygodniu, a na co dzień skupić się na pielęgnacji humektantowo-emolientowej. Warto podkreślić, że akurat w przypadku włosów puszących się dobrze sprawdzają się silikony, które podobnie jak emolienty zabezpieczają ich strukturę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Mogą być zawarte w serach bez spłukiwania.

Nie popełniaj prostych błędów w pielęgnacji, których skutkiem jest puszenie się włosów

Skoro już wiadomo, czego potrzebują puszące się włosy, to warto poruszyć jeszcze kwestię często popełnianych błędów. Może być to zbytnie pocieranie włosów czy wykręcanie po myciu, ale i suszenie gorącym nawiewem bądź stylizacja na ciepło. W odniesieniu do włosów kręconych ważne jest stosowanie olejków na włosy, ale i wycieranie ich w sposób delikatny, to znaczy z zastosowaniem koszulki bawełnianej, w którą delikatnie się je zawija. Jeżeli chodzi o suszenie, to warto stosować chłodny nawiew i jonizację. Gdy już ciepły jest niezbędny, to należy włosy zabezpieczyć, sięgając po kosmetyk termoochronny, który będzie chronił przed działaniem wysokiej temperatury, ale i promieniowaniem UV. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniego grzebienia lub szczotki. Nie mogą nadmiernie ciągnąć włosów i powinny mieć budowę ułatwiającą rozczesywanie lekko splątanych kosmyków. Z puszeniem się włosów można walczyć różnymi metodami. Istotne znaczenie ma także olejowanie, przy czym trzeba pamiętać, że niewłaściwe dobranie oleju może spowodować, że włosy go nie przyjmą, zatem nie będzie on miał na nie dobroczynnego wpływu. Należy dobierać go do porowatości włosów.

Artykuł gościnny.