Sen bez alergii – jak to zrobić?

Zdrowy sen stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zapewnienia energii na cały dzień. Kluczową rolę odgrywa tu jednak nie tylko komfort i wygoda, ale również hipoalergiczność, która jest szczególnie istotna w gronie osób, zmagających się z uczuleniami. W niniejszym artykule omówimy, jakie działania należy podjąć, aby zapewnić sobie sen bez alergii.

sen bez alergii jak to zrobić

Postaw na czyste powietrze we własnej sypialni

Do głównych czynników powodujących alergie, możemy zaliczyć przede wszystkim kurz, pyłki czy roztocza. Z tego też względu, pierwszą linię obrony może stanowić regularne wietrzenie własnej sypialni. Nie bez znaczenia pozostaje również wilgotność powietrza, której optymalny poziom możesz uzyskać przy pomocy specjalnych urządzeń. Warto wyposażyć się także w specjalnie zaprojektowane oczyszczacze, które wyłapują z powietrza wszelkiego rodzaju potencjalne alergeny.

postaw na czyste powietrze we własnej sypialni

Pamiętaj o regularnym sprzątaniu

Kwestia regularnego sprzątania sypialni w przypadku alergików jest jeszcze ważniejsza, niż ma się to w przypadku pozostałych osób. Powinieneś więc koniecznie pamiętać o wykonywaniu gruntownych porządków przynajmniej cztery razy w tygodniu, począwszy od mycia podłóg, przez wycieranie kurzu zalegającego na półkach i szafkach, a skończywszy na dokładnym praniu tekstyliów, w tym kołdry, poduszki oraz pościeli.

Ogranicz dostęp pupili do Twojej sypialni

Sierść pozostawiana przez domowe pupile może przyczynić się do pogłębienia objawów alergii. Z tego też powodu, jeśli cierpisz na uczulenie, postaraj się ograniczyć dostęp Twoich zwierząt do sypialni. Jeżeli jednak okaże się to w zupełności niemożliwe, postaw na to, aby nie siadały one na Twojej pościeli.

Zakup odpowiedniej pościeli

Nieodpowiednio dobrana pościel może być jedną z głównych przyczyn intensyfikacji oznak uczulenia. Przed wyborem poszewek warto więc mieć na względzie fakt, z jakich materiałów zostały one wykonane. Wszelkie informacje na temat składu znajdziesz na dołączonej do produktu karteczce lub na stronie producenta. Do najpopularniejszych tworzyw antyalergicznych możemy zaliczyć przede wszystkim bawełnę, która wyróżnia się także wysokim poziomem przewiewności. Nie gromadzi ona w swojej strukturze kurzu, roztoczy czy innych alergenów, dzięki czemu nie wymaga intensywnego prania. Bawełna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale zarazem delikatna dla skóry.

Wybierz materac antyalergiczny

Kluczową rolę w zapobieganiu oznakom alergii odgrywa również wybór materaca o specjalnych właściwościach antyuczuleniowych. W odróżnieniu od tych standardowych, wykonane są one ze specyficznych tkanin, nawet kilkanaście razy mniej podatnych na wchłanianie zanieczyszczeń.

Materace antyalergiczne Hilding – gwarancja bezpiecznego i komfortowego snu

Należy jednak pamiętać, iż nie bez znaczenia pozostaje to, jaki materac antyalergiczny wybierzemy do naszej sypialni. Jeśli zależy Ci na zapewnieniu bezpiecznego oraz komfortowego snu, zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu Hilding. Oprócz sterylności na najwyższym możliwym poziomie, gwarantują one także wygodny odpoczynek przez całą noc. Zawdzięczają to swojej unikalnej konstrukcji, a także materiałom użytym do produkcji. Co więcej, materace hipoalergiczne od Hilding są niezwykle przewiewne, oferując optymalną cyrkulację powietrza, zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. W tej kategorii szczególnie odznacza się materac Funky. W szerokiej ofercie sklepu znajdziesz materace o rozmaitych wymiarach, w tym standardowy materac 90×200.

materace antyalergiczne hilding gwarancja bezpiecznego i komfortowego snu

 

Materiał promocyjny.