Po co komu pedicure, skoro i tak rzadko widać jego efekty?

Choć zwieńczeniem pedicure jest wykończenie płytki paznokciowej lakierem, to rola tego zabiegu jest znacznie ważniejsza niż tylko nadanie stopom estetycznego wyglądu. Podczas wykonywania pedicure w salonie urody usuwany jest zrogowaciały naskórek, zgrubienia i odciski, a także skórki narastające na płytkę. Ma to znaczenie higieniczne, zdrowotne, a także przekłada się na komfort chodzenia.

kobiece paznokcie pedicure

Na czym polega pedicure?

Pedicure jest zabiegiem, który służy zarówno estetyce, jak i zdrowiu stóp. Wykonując go regularnie, nie tylko dbasz o piękny wygląd płytki paznokciowej, ale również zapobiegasz niekorzystnym zmianom jak zakażenia powstałe przez zainfekowanie pęknięć w zrogowaciałym naskórku przez bakterie. Choć nie są to aż tak częste przypadki, to czy warto zasilać grono nieszczęśliwców swoją osobą?

Jak wygląda sam zabieg pedicure? Nie ma uniwersalnego przepisu. Jeśli w salonie wykonuje się go schematycznie, to znaczy, że nie warto korzystać z usług pracujących tam osób. Każdy zabieg musi być dostosowany do specyficznych potrzeb stóp. Niemniej po klasycznym pedicure możesz się spodziewać:

  • zmycia dotychczas nałożonego lakieru,
  • skrócenia i oczyszczenia płytki paznokciowej,
  • usunięcia skórek,
  • odżywienia płytki paznokciowej,
  • pomalowania płytki paznokciowej.

 

Pedicure hybrydowy może być poprzedzony zastosowaniem peelingów czy masek do stóp o działaniu antybakteryjnym i odżywczym, co pozwoli przywrócić skórze jędrność, miękkość, i nade wszystko, zdrowy wygląd.

A jeśli wrastają ci paznokcie – pedicurzystka wykona tamponowanie, czyli zabieg polegający na wsunięciu opatrunku pod wolny brzeg paznokcia. Dzięki temu wał paznokciowy zostaje odciążony i się rozciąga.

Gdy natomiast twoje stopy są opuchnięte przez długotrwałą pracę stojącą lub siedzącą – możesz liczyć na wykonanie masażu, który zredukuje obrzęk i zmęczenie mięśni.

Kiedy nie wykonasz pedicure?

Pedicure jest zabiegiem pielęgnacyjnym wykonywanym na paznokciach i skórze stóp. Przez to możliwość jego wykonania zostaje wykluczona, gdy występują stany zapalne, świeże rany lub choroby grzybicze skóry. Przeciwwskazaniem jest też nieleczona cukrzyca ze względu na ryzyko wystąpienia szeregu powikłań jak choćby trudności w gojeniu się ran (np. po usunięciu wrastającego paznokcia), powstawanie blizn czy infekcje.

Jeśli tylko wyleczysz skórne zmiany lub unormujesz cukrzycę – możesz z powodzeniem odwiedzić salon urody, by wykonać pedicure.

Co zrobić, gdy brakuje ci czasu na pedicure?

Polacy i Polki należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Obowiązki zawodowe zajmują nam nawet 10 godzin na dobę. Trudno znaleźć jedną lub dwie godziny dla siebie. Gdy już się to uda – rozsądniejszym wyborem wydaje się wizyta u fryzjera, kosmetyczki czy manicurzystki. Efekty ich pracy wszak widać gołym okiem.

Nie musisz się godzić na kompromisy! Możesz podczas jednej wizyty w salonie urody wykonać równocześnie kilka zabiegów: stylizacje fryzury i brwi, a także manicure i pedicure Kraków. W tym mieście nie brak wymagającym klientek, dlatego znajdziesz tam takie miejsce. Jest nim Fast Line Studio. 90 minut – tyle potrzebujesz, żeby wyjść z salonu zadbana od stóp do głów!

 

Artykuł zewnętrzny.