Pielęgnacja przeciwstarzeniowa cery

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa cery

Pielęgnacja cery, która ma na celu zapobieganie jej starzeniu się, powinna opierać się przede wszystkim o produkty wysokiej jakości. Warto wiedzieć jak opóźnić proces starzenia się cery.

Ochrona przed słońcem

Chociaż ochrona przed słońcem powinna być elementem pielęgnacji każdego, nie tylko osoby, które chce opóźnić pojawianie się pierwszych zmarszczek, ma ona szczególne znaczenie właśnie w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być przyczyną szybkiego starzenia się skóry, rozpadu melanocytów, powstawania przebarwień dlatego też dobrze jest stosować na co dzień krem z filtrem UV. W dni bardziej słoneczne niezbędne będą wyższe wartości filtrów, nawet SPF 50. Jesienią czy zimą wystarczające wartości to na przykład SPF 30. Wybierając konkretny produkt należy zwrócić uwagę nie tylko na wartość filtra, ale także na zakres ochrony. Skóra powinna być chroniona zarówno przed promieniowaniem UVA a jak i UVB. Coraz więcej jest też produktów, które chronią przed promieniowaniem emitowanym przez urządzenia elektroniczne czyli niebieskim, również wpływającym negatywnie na procesy starzenia się skóry.

Oczyszczanie i nawilżanie

W profilaktyce przeciwstarzeniowej kolosalne znaczenie mają oczyszczanie i nawilżanie skóry. Pozostałości filtrów, makijażu naruszają kondycję cery, sprawiają, że jest ona mniej odżywiona, a co za tym idzie – starzeje się szybciej. Z kolei brak odpowiedniego nawilżenia jest jednym z powodów, dla których cera traci na jędrności, dlatego też wybierając dobry krem przeciwzmarszczkowy warto zwrócić uwagę na jego skład i zdecydować się na taki produkt, który w dogłębny sposób nawilży skórę i zapobiegnie utracie wilgoci. Dobrą praktyką jest poszukiwanie produktów, które zawierają to czego w skórze wraz z wiekiem ubywa, czyli na przykład kwas hialuronowy lub kolagen. Na rynku wiele jest kosmetyków z działaniem przeciwstarzeniowym, opartych na różnego rodzaju składnikach. To jednak produkty nawilżające mają podstawowe znaczenie w profilaktyce i mogą być stosowane już przez osoby bardzo młode.

Masaż twarzy

Świetnym rozwiązaniem dla skóry starzejącej się są różnego rodzaju masaże twarzy. Przede wszystkim warto zainwestować w akcesoria takie jak płytka gua sha czy roller kwarcowy. Pomagają one rozprowadzać różnego rodzaju produkty na twarzy, na przykład serum czy krem, jednocześnie masując. Takie regularne działanie na skórę płytką gua sha poprawia ukrwienie, dzięki czemu różne składniki kosmetyków są efektywniejsze, lepiej dostają się do skóry. Ponadto taki masaż ujędrnia, może też znacznie poprawić kontur twarzy. Warto zainteresować się również zabiegami dostępnymi w profesjonalnych gabinetach. Usługi takie jak masaż kobido są coraz popularniejsze. Dobrze wykonany masaż kobido może odmłodzić wizualnie cerę o przynajmniej kilka dobrych lat. Dobrą praktyką jest też regularne robienie jogi twarzy. W internecie dostępne są opisy ćwiczeń, które pozwalają rewelacyjnie oddziaływać na skórę jeśli chodzi o profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Więcej porad dotyczących pielęgnacji twarzy dostępnych jest pod linkiem: https://ohmyface.pl/.

Artykuł sponsorowany.