Jakie okulary pasują do drobnej twarzy? Subtelne oprawki dla posiadaczek delikatnej urody

Panie o delikatnych rysach i drobnej twarzy muszą poświęcić wiele czasu na znalezienie dobrze dopasowanej pary okularów. Większość oprawek wygląda niekorzystnie, a część z nich wypada wręcz karykaturalnie na małej buzi. Jakich modeli powinny w takim razie szukać subtelne kobiety? Zobacz, które okulary spodobają się paniom o dziewczęcej urodzie.

Jakie okulary pasują do drobnej twarzy

Jakie oprawki pasują kobietom o subtelnej urodzie?

Znalezienie idealnych oprawek jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Na rynku są dostępne modele w dowolnym kolorze, kształcie i rozmiarze. Okulary, które ładnie wyglądają na wystawie, nie zawsze będą korzystnie prezentować się na twarzy. Posiadaczki subtelnej urody doskonale o tym wiedzą. Delikatne blondynki i kobiety o drobnej budowie zazwyczaj muszą przymierzyć kilka, a nawet kilkanaście oprawek, zanim znajdą model, który do nich pasuje. Panie powinny unikać oryginalnych i bardzo ekstrawaganckich propozycji, które całkowicie zdominują dziewczęcą urodę. W ich przypadku warto skłaniać się w stronę prostej klasyki lub stonowanej elegancji.

Klasyczne propozycje okularowe dla delikatnych pań

Subtelna uroda nie potrzebuje dodatkowych upiększeń. Naturalność nie lubi konkurencji, dlatego panie o delikatnych rysach twarzy zazwyczaj rezygnują z okularów mających przesadne zdobienia. Kobiety o małej buzi najczęściej decydują się na zakup owalnych oprawek (patrz https://kodano.pl/okulary-owalne.html). Ten model uważany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych – pasuje dla większości okularników. Miękkie i łagodne ramki potrafią zneutralizować nawet najostrzejsze rysy twarzy, a do tego doskonale współgrają z subtelną urodą, nie dominując jej ani nie podkreślając mankamentów. Panie bardzo lubią owalne modele, ponieważ nawiązują one do delikatnej i zrównoważonej natury kobiety.

Ciekawe modele oprawek dla kobiet i dziewcząt o drobnej twarzy

Czego powinny szukać panie, które mają drobną twarz, jednak wciąż chcą zakładać oryginalne i przykuwające uwagę okulary? Dla takich kobiet stworzono oprawki kwadratowe (patrz https://kodano.pl/okulary-kwadratowe.html). Niewielkie ramki świetnie współgrają z nienachalną urodą, a przy okazji mogą stanowić unikalny dodatek, który docenią prawdziwe znawczynie mody. Wielbicielki niecodziennych akcesoriów chętnie sięgną po korekcyjne i przeciwsłoneczne propozycje z kolorowymi ramkami i unikalnymi wzorami. Czarne szkła ładnie wyglądają w towarzystwie turkusowych akcentów, z kolei jasne oprawki staną się o wiele ciekawsze za sprawą szylkretowych zdobień. Delikatna uroda rozbłyśnie w akompaniamencie złotych lub srebrnych okularów, a odważne panie mogą zdecydować się na ramki w białym kolorze.

Komu pasują okulary w stylu oversize?

Ponadwymiarowe oprawki doskonale korespondują z wyrazistą urodą. Czy posiadaczki drobnej buzi mogą zakładać okulary w stylu oversize? Teoretycznie, takie modele kontrastują z ich delikatną urodą i optycznie pomniejszają niewielką twarz. Panie raczej nie oczekują takiego efektu, więc duże oprawki nie trafią w ich gusta. Z pewnością znajdzie się pewna grupa subtelnych kobiet, które uwielbiają modele oversize i bardzo chcą dodać takie okulary do swojej kolekcji. Na szczęście w bogatej ofercie Kodano.pl można znaleźć duże oprawki, które dopasują się nawet do drobnej buzi. Panie o dziewczęcej urodzie powinny wybierać cienkie, jasne, a nawet transparentne ramki. Im mniej kontrastowa oprawa okularów w stylu oversize, tym lepszy efekt.

Delikatna uroda i wyraziste oprawki – czy to dobre połączenie?

Blondynki i panie o dziewczęcej urodzie chętnie decydują się na pastelowe, beżowe lub transparentne oprawki. Wiele kobiet zastanawia się, czy będzie dobrze wyglądać w ciemniejszych, wyrazistych propozycjach. Przyjęło się, że delikatne rysy twarzy najłatwiej wyeksponować przy pomocy subtelnych oprawek, jednak od czasu do czasu można wyłamać się z tego schematu! Niektóre modele w czarnym, granatowym, a nawet brązowym kolorze będą pięknie wyglądać na niewielkiej twarzy o porcelanowej cerze. Warto przymierzać, testować i sprawdzać każde oprawki, ponieważ metoda prób i błędów doprowadzi nas do wymarzonej pary okularów.

 

Artykuł gościnny.