Przeziębienie może dopaść nas o każdej porze roku, niezależnie od pogody i temperatury panującej za oknem. Jego objawy mogą być dość uciążliwe. Na szczęście istnieją sposoby i preparaty, które pomogą nam w zwalczeniu pierwszych symptomów tej choroby. Sprawdź, jak pomóc sobie w przeziębieniu i jak mu zapobiegać.
Przeziębienie – czym jest i jak się nim zarażamy?
Choroba powszechnie określana jako przeziębienie to tak naprawdę wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych. Nazywana bywa również zapaleniem wirusowym nosogradła i zatok przynosowych. Pierwsze objawy choroby możemy zaobserwować już po 3 dniach po ekspozycji na wirusa. Należą do nich najczęściej: kaszel, ból gardła, chrypka, zatkany nos, kichanie oraz katar. Towarzyszyć im mogą również niezbyt nasilone bóle różnych części ciała, nieintensywny ból głowy, uczucie rozbicia oraz niewysoka temperatura, która nie przekracza 38°C. Dolegliwości nasilają się stopniowo w przeciągu 1-2 dni. Przeziębieniem możemy zarazić się poprzez kontakt z chorą osobą. Infekcja przenosi się m.in. drogą kropelkową.
Objawy przeziębienia – jak sobie z nimi radzić?
Od razu, gdy zauważymy u siebie pierwsze dolegliwości związane z przeziębieniem, dobrze jest zastosować odpowiednie leki. W przeziębieniu najczęściej zaleca się leczenie objawowe, które ma na celu załagodzenie nieprzyjemnych symptomów. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po dostępne w aptece preparaty pomocne w zwalczaniu pierwszych objawów infekcji. Jednym z nich jest lek homeopatyczny na przeziębienie Oscillococcinum®, w którym substancją czynną jest Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K.
Działanie leku homeopatycznego na przeziębienie Oscillococcinum®
Stosowanie leku zaleca się przy pierwszych objawach przeziębienia, ale i grypy, takich jak bóle mięśniowe oraz kostno-stawowe, uczucie zimna, uczucie rozbicia, drapanie w gardle, a także podwyższona temperatura do 38,5°C. Preparat ma postać granulek, które przyjmuje się doustnie. Należy rozpuścić je pod językiem i nie trzeba popijać ich wodą. Lek homeopatyczny na przeziębienie najlepiej jest zacząć przyjmować od razu po zaobserwowaniu pierwszych symptomów choroby. Oscillococcinum® zaleca się stosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji między innymi, takich jak: uczucie drapania w gardle, uczucie rozbicia, uczucie zimna.
Jak przyjmować lek na przeziębienie?
Oscillococcinum® można podawać dzieciom powyżej 5 roku życia oraz dorosłym. Pierwszą dawkę najlepiej jest zastosować jak najszybciej po wystąpieniu objawów dla uzyskania jak najlepszych efektów jego działania. W razie potrzeby, można przyjąć go kolejno jeszcze 2-3 razy w odstępie sześciu godzin. Jeżeli przeziębienie jest już w fazie rozwiniętej, należy brać po 1 dawce leku rano i wieczorem przez 3 dni. Jeżeli podajemy go dziecku, możemy rozpuścić go w niewielkiej ilości wody. Należy również pamiętać, że Oscillococcinum® zaleca się stosować profilaktycznie, przyjmując 1 dawkę jeden raz na tydzień.
Przeziębienie – profilaktyka
By nie dopuścić do infekcji, warto troszczyć się o swój organizm każdego dnia poprzez odpowiednią ilość ruchu oraz zdrową dietę. W okresach zwiększonej zachorowalności należy też w większym stopniu zadbać o higienę, szczególnie po pobycie w miejscach publicznych. Wspomagająco, w tym czasie można zażywać również lek homeopatyczny na przeziębienie.
OSCILLOCOCCINUM® granulki w pojemniku jednodawkowym. Substancja czynna: Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K. Dawka substancji czynnej: 200K, 0,01 ml. Wskazania: objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączka (do 38,5°C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Oscillococcinum® zaleca się stosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji między innymi, takich jak: uczucie drapania w gardle, uczucie rozbicia, uczucie zimna. W okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienia podanie leku Oscillococcinum® 1 raz na tydzień może zmniejszyć ilość zachorowań. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja. 18/Oscillo/08.08.2023
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Artykuł sponsorowany.