Jak odżywić suche włosy?

Włosy suche są pozbawione blasku, łamliwe, mają porowatą strukturę i kiepską kondycję. Aby im pomóc, warto postawić na delikatną pielęgnację za pomocą kosmetyków dobranych do ich potrzeb. Przyda się również rezygnacja, przynajmniej na jakiś czas, z farbowania i preparatów do stylizacji.

Jak odżywić suche włosy

Jak rozpoznać suche włosy?

Diagnoza suchych włosów nie jest trudna – są łamliwe, matowe, szorstkie w dotyku i mają rozdwojone końcówki. Trudno je rozczesać, szybko się plączą, po spięciu w kucyk odstają we wszystkich kierunkach, a w wersji rozpuszczonej przypominają siano. Suche włosy to nie tylko kwestia kiepskiego wyglądu. Są bowiem narażone na dodatkowe uszkodzenia i dużo więcej wypada ich podczas mycia czy czesania. Włączenie zabiegów pielęgnacyjnych jest więc niezbędne, aby w przyszłości nie borykać się z problemem przerzedzonej fryzury.

Szampony, odżywki i maski

Włosy przesuszone potrzebują przede wszystkim nawilżenia, w ich wewnętrznej strukturze brakuje bowiem wody. Niezbędne jest również dostarczanie im substancji odżywczych, a także tych, które są budulcem włosów, czyli keratyny. Do codziennej pielęgnacji należy używać szamponów przeznaczonych do włosów przesuszonych. Mają one w składzie nie tylko keratynę, ale również cenne olejki i wyciągi roślinne, które są dla zniszczonej fryzury prawdziwą bombą witaminową.

Sam szampon to jednak za mało – po każdym myciu włosów należy zastosować odżywkę, najlepiej z tej samej linii, co preparat myjący. A kilka razy w tygodniu przyda się odżywcza maska, która działa dłużej niż odżywka, przyspieszając regenerację i odbudowę. Jeśli szukasz sprawdzonych i skutecznych produktów, zwróć uwagę na linię Kerastase. Szampony, odżywki i maski tej marki mają doskonały skład, a pierwsze efekty ich działania można zauważyć już po jednorazowym zastosowaniu. Profesjonalna marka do pielęgnacji włosów to wybór dużo lepszy niż zwykłe, drogeryjne kosmetyki. Produkty Kerastase w dobrej cenie znajdziesz na friser.pl.

Zrezygnuj z tego, co nie służy włosom

Odżywienie suchych włosów wymaga nie tylko dobrych kosmetyków, ale również zmiany nawyków pielęgnacyjnych. Na stałe lub chociaż na jakiś czas należy zrezygnować z tego, co fryzurze nie służy. Unikajmy suszenia włosów gorącym powietrzem, które znacznie osłabia włosy i przesusza końcówki. Zrezygnujmy z kosmetyków do stylizacji, takich jak lakiery, żele czy suche szampony. Obciążają one włosy, które i tak są już mocno osłabione. Do czesania warto natomiast wybierać szczotki, które nie plączą włosów lub grzebienie o szeroko rozstawionych zębach. Ograniczymy w ten sposób wypadanie podczas codziennego rozczesywania.

Artykuł gościnny.