Czym jest nanoplastia włosów?

Czym jest nanoplastia włosów?

Nanoplastia to sposób trwałego prostowania i odżywiania włosów. Nieinwazyjny charakter zabiegu i spektakularne efekty, jakie daje, sprawiły, że trwale zdetronizował prostowanie przy użyciu keratyny. Na czym polega nanoplastyka włosów i jak pielęgnować fryzurę po zabiegu?

Nanoplastia włosów co to za zabieg?

Nanoplastia włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, wykonywany w celu trwałego wyprostowania  i odżywienia włosów. W trakcie zabiegu fryzjer nakłada na kolejne pasma włosów specjalny preparat na bazie karbocysteiny oksoacetamidowej, a następnie prostuje je prostownicą. Substancja zawiera naturalne składniki wygładzające (cysteina, kwas glioksalowy i kwas octowy), które pod wpływem ciepłej temperatury wnikają do wnętrza łodygi, zmieniając strukturę włosów. Zabieg cechuje się wysoką skutecznością. Doskonale radzi sobie z włosami, które są mniej podatne na metodę keratynową jak sprężynki czy afro. Fryzura nie tylko staje się idealnie prosta, ale także zyskuje widoczne wygładzenie, odżywienie i blask.

Na czym polega nanoplastia włosów?

Zabieg nanoplastii składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności włosy powinny zostać dokładnie umyte i oczyszczone z zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji. Po precyzyjnym nałożeniu preparatu zakładany jest czepek, który należy trzymać na głowie przez około godzinę. Następnie konieczne jest dokładne spłukanie i osuszenie włosów. W dalszej kolejności poszczególne pasma są kilkukrotnie wygładzane przy użyciu specjalistycznej prostownicy (najczęściej tytanowej). Każde z nich wygładza się od 5 do 15 razy, dokładnie tak jak przy keratynowym prostowaniu włosów. W zależności od długości włosów i rodzaju skrętu zabieg trwa od 3 do 6 godzin, warto więc zarezerwować na niego stosowną ilość czasu. 

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Efekt nanoplastii utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, pod warunkiem że zadbasz o fryzurę również po zabiegu. O czym trzeba pamiętać?

Po pierwsze, przygotuj się na to, że bezpośrednio po nanoplastyce Twoje włosy będą tłuste. Mimo związanego z tym dyskomfortu postaraj się nie myć głowy przez co najmniej 24 godziny, tak aby substancje aktywne zawarte w użytej formule miały czas, aby związać się ze strukturą włosa. Unikaj w tym czasie wilgoci i ekspozycji na deszcz oraz ogranicz korzystanie z sauny i basenu.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, postaw na produkty bogate w oleje roślinne i organiczne proteiny. Ogranicz natomiast stosowanie kosmetyków z keratyną, tak aby nie przebiałkować włosów. Szampon po nanoplastii powinien posiadać naturalny i dobry skład, pozbawiony mocnych detergentów i barwników, które mogłyby doprowadzić do wypłukania wygładzających składników z fryzury. Unikaj także formuł zawierających parabeny, alkohole oraz sól i SLS.

Kolejną zasadą jest suszenie włosów po każdym myciu. Pozostawanie w wilgotnych lub mokrych włosach może spowodować szybsze wyparowanie preparatu, przez co włosy szybciej wrócą do naturalnych skrętów.

Materiał promocyjny.