Laserowy lifting twarzy – nieinwazyjne odmładzanie

Kliniki medycyny estetycznej stawiają na coraz skuteczniejsze i jednocześnie minimalnie inwazyjne terapie, takie jak laserowy lifting twarzy. Celem nowoczesnych zabiegów odmładzających jest pobudzenie naturalnych procesów odmładzających w skórze, bez naruszania ciągłości naskórka. W ten sposób działa właśnie nieablacyjny laser frakcyjny.

odmładzanie laserowym liftingiem twarzy

Jaki laser do odmładzania twarzy?

W zabiegach odmładzających wykorzystywane są najczęściej lasery frakcyjne, które mogą działać w trybie ablacyjnym lub nieablacyjnym. Urządzenia te charakteryzują się wysoką mocą, dzięki czemu umożliwiają głęboką przebudowę skóry. Różnica między laserami ablacyjnymi i nieablacyjnymi polega na tym, że te pierwsze działają poprzez mikrouszkodzenia w warstwie naskórka i skóry właściwej, natomiast lasery nieablacyjne docierają do głębokich warstw skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Zarówno jeden, jak i drugi laser jest bezpieczny, jednak ten drugi wiąże się z krótszą rekonwalescencją. Lifting twarzy laserem nieablacyjnym dedykowany jest osobom, które nie mogą pozwolić sobie na przerwę w codziennych obowiązkach. Jeśli zdecydujesz się na tę formę odmładzania skóry, musisz przygotować się na konieczność wykonania serii zabiegów dla uzyskania optymalnych efektów.

Na czym polega laserowy lifting twarzy?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, odmładzanie twarzy laserem jest zabiegiem mało inwazyjnym, szybkim i niemal bezbolesnym. Urządzenie działa na zasadzie bardzo krótkich impulsów o wysokiej energii, przez co w nieinwazyjny sposób dokonuje głębokiej rewitalizacji i odmłodzenia skóry.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Procedura jest dla pacjenta komfortowa i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Laser frakcyjny nieablacyjny wnika głęboko w skórę – powoduje przy tym minimalne uszkodzenia termiczne, ale wystarczające, aby zainicjować procesy naprawcze. Zmiany wprowadzone zostają w kolumnowych odcinkach, dzięki czemu odbudowa zachodzi bardzo szybko, ponieważ komórki regeneracyjne mają do pokonania krótką odległość – z „kolumn” zdrowej tkanki do „kolumn” poddanych działaniu lasera. Kontrolowane, frakcyjne uszkodzenia skóry umożliwiają intensywną odbudowę włókien kolagenu oraz elastyny.

Efekty działania lasera na zmarszczki

Wiązka światła emitowana przez urządzenie wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia, które działają pobudzająco na procesy regeneracyjne w skórze. Dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny możliwa jest skuteczna redukcja zmarszczek. Efektem laserowego liftingu twarzy jest więc bardziej napięta i wygładzona skóra. Zabieg wpływa też na poprawę kolorytu i gęstości skóry. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie serii zaleconych zabiegów. Zazwyczaj zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.

Zalety laserowego odmładzania twarzy

  • Laserowy lifting skóry można wykonywać nawet na tak delikatnych częściach twarzy, jak czoło czy okolice ust i oczu.
  • Zabieg można wykonywać nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry twarzy, niezależnie od jej fototypu czy wieku pacjenta.
  • Brak uszkodzeń zewnętrznych warstw skóry sprawia, że lifting laserem jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala na bardzo szybki powrót do codziennych zajęć.
  • Zabieg działa kompleksowo – nie tylko poprawia napięcie skóry, ale też likwiduje przebarwienia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

 

Artykuł zewnętrzny.