Lista produktów wg marki Khadi

Khadi to indyjska firma, która bazując na roślinnych składnikach i ich właściwościach wytwarza kosmetyki do pielęgnacji włosów i ziołowe farby.

Historia marki:

Firma powstała w 1920 r. z inicjatywy Mahatmy Gandhiego, celem firmy było zaangażowanie w przedsiębiorczość społeczności wiejskich i pomoc w rozwoju firm rzemieślniczych i małych przedsiębiorstw. Skupiająca się na produkowaniu kosmetyków naturanych do pielęgnacji włosów firma podlega indyjskiemu Ministerstwu Rolnictwa i znajduje się pod opieką rządu, który kontroluje jakość produktów i sieć dystrybucji.

 

Dlaczego ich wybraliśmy:

Produkty marki Khadi są cenione przez kobiety na całym świecie. Coraz więcej produktów tej marki otrzymuje certyfikat BDIH, dlatego wybraliśmy właśnie takie, które spełniają wymagania stawiane produktom naturalnym przez tę organizację certyfikującą. Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów, a certyfikowane naturalne szampony pozbawione są barwników, sztucznych substancji, parabenów czy produktów ropopochodnych.

 

Certyfikaty:

BDIH, produkty nie posiadające certyikatu są w 100% naturalne.