Aqua Oleum – naturalne olejki eteryczne

Po krótkiej przerwie wracamy z nowościami – prezentujemy naturalne, organiczne olejki eteryczne brytyjskiej firmy Aqua Oleum.

slide-1-newlook

Aromaterapia to sztuka leczenia ziołami – w wolnym tłumaczeniu oznacza terapię zapachami. Jest znana jako naturalna kuracja dla ciała i duszy. Jej zalety ceniono już sobie w czasach starożytnych – historia aromaterapii sięga bowiem czasów cesarstwa rzymskiego i greckiego. W przeszłości naturalnych zapachów używano w celu odświeżenia powietrza i zapewnienia czystości w pomieszczeniach – suszone zioła i rośliny zamykano w lnianych woreczkach, tworzono własne kompozycje zapachowe. Znajdowały również zastosowanie jako naturalne remedium na choroby organizmu. Dziś jednak możemy się cieszyć  kwintesencją ich właściwości zamkniętą w tłoczonym oleju.

Aromaterapia wykorzystuje zbawiennie działanie olejków eterycznych – jednak najważniejszym jej aspektem jest jakość używanych surowców. W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny jest przepełniony ofertami olejków, które są efektem domieszek wielu syntetycznych składników i w rezultacie nie niosą ze sobą pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, a jedynie przyjemne walory zapachowe. Firma Aqua Oleum przedstawia serię olejków eterycznych wytłaczanych prosto ze źródła, bez dodatku barwników, szkodliwych esencji i sztucznych zapachów. Do ich produkcji używa się czystych, organicznie pozyskiwanych roślin – dbają również o to, by opakowania leczniczych substancji były w 100% biodegradowalne i nieszkodliwe dla środowiska.

Naturalne olejki eteryczne to skoncentrowane esencje pozyskiwane z pachnących części roślin, kwiatów, ziół i przypraw. Wytwarza się je poprzez destylację parową, tłoczenie lub ekstrakcję.  Ze względu na ich silne działanie poleca się ich rozcieńczanie wodą lub hydrolatami (np. różanym lub pomarańczowym) – choć występują pewne wyjątki, jak na przykład olejek lawendowy, który łagodzi wszelkie podrażnienia i jest jednym z delikatniejszych olejków eterycznych.

Sposób zastosowania olejków jest zależny od naszych potrzeb – w przypadku chorób układu oddechowego, niedrożności kanału nosowego lub zapchanych zatok stosuje się parówki i inhalacje. Do pielęgnacji cery i skóry całego ciała polecane są kąpiele z dodatkiem kilku kropli – niektóre olejki można dodawać do kremu lub produktu do masażu jako element wzbogacający działanie codziennej pielęgnacji, jednak przed tym należy wykonać test alergiczny (zaaplikować niewielką ilość na nadgarstek bądź zgięcie łokcia i przeczekać do wchłonięcia – w przypadku zaczerwienienia lub świądu natychmiast zmyć).  Najprostszym jednak sposobem jest zastosowanie kominka do aromaterapii – w specjalnej miseczce umieszcza się kilka kropel zapachu zmieszanego z odrobiną wody i zapala świeczkę, która się pod nią znajduje. Dzięki temu uwalnia się wspaniały, terapeutyczny aromat.

Krótko mówiąc, olejki eteryczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnego leczenia. Wykazują właściwości łagodzące stany lękowe, relaksujące, udrażniające i odprężające. Działają antydepresyjnie i wzmacniająco na organizm. To remedium na ukąszenia owadów, podrażnienia i zaczerwienienia.  Niwelują bóle mięśniowe. Mogą nawet wspierać walkę ze zmarszczkami i efektem przedwczesnego starzenia, a odpowiednio skomponowana mieszanka zapachów pozwoli stworzyć zamiennik dla perfum.

Polecamy szczególnie na zbliżający się nieuchronnie sezon jesienno-zimowy – nie dajmy się zimowej chandrze i pozwólmy zagościć pięknym aromatom na stałe w naszych domach.

Zdjęcie – materiały promocyjne producenta

[ps_product_list id_product=1013 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1017 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1015 p=1 tpl=product-list-blog.tpl] [ps_product_list id_product=1019 p=1 tpl=product-list-blog.tpl]

Dodaj komentarz